Про це повідомив керівник ЛОВ центру національного відродження імені Степана Бандери Юрій Антонюк на прес-конференції сьогодні.

Як розказали потерпілі Людмила Бєлоконова та Тереза Семенів, через різне трактування візового законодавства країнами Шенгенської зони, роботодавець в Іспанії запевнив їх у тому, що вони можуть без перешкод їхати додому.

Іспанське консульство видало десятьом українським заробітчанам візи категорії D, які передбачають можливість одного транзиту через 5 країн Шенгену.

„На митному пункті у Гьорліцу, що на території Німеччини, майже біля кордону з Польщею, нас десятьох – двоє чоловіків і вісім жінок – витягнули з автобуса Мадрид-Вроцлав, повикидали наші речі, одній жінці порвали закордонний паспорт і доставили до відділку поліції, мотивуючи це тим, що ми порушили візовий режим і не мали права перебувати на території Німеччини, хоча це був транзит. Виходить, ми могли повертатися додому тільки літаком”, – говорять заробітчани.

За словами Терези Семенів, 10 українців зазнали ганебного ставлення від німецької поліції, їх змусили повністю роздягтися, провели обшук у всіх можливих місцях, вилучили всю наявну готівку та цінні речі, відвели у камеру та не давали їсти, пити, не випускали в туалет.

Берлінський суд, за словами потерпілих, прийняв рішення про депортацію українців.


Як відзначив один з потерпілих Василь Вовчанський, в українців вимагали по півтори тисячі євро в рахунок оплати штрафів та депортації. Захисники постраждалих стверджують, що порушень візового режиму не було. За словами Вовчанського, Юрій Луценко повністю правий, коли говорить про упереджене ставлення німців до українців.

Наразі німецька сторона вимагає від українців доплатити суми від 264 до 972 євро, депортація з них умовно знята, проте немає гарантії, що вони знову матимуть можливість виїзду закордон.

„Нашу першу скаргу Берлінський суд відхилив, зараз ми подали другу. Справа просувається завдяки небайдужим людям у Німеччині, на зв’язок з якими вийшла Ольга Самборська, яка дізналася про інцидент з преси”, – говорить Василь Вовчанський.

Фірма „Львівінтуртранс”, яка працевлаштовувала українців в Іспанії, відмовилася від контактів з постраждалими, саме представники фірми мали забрати заробітчан з Іспанії, але вони цього не зробили, тому українці мусили їхати додому самостійно.
Зараз паспорт однієї із постраждалих жінок знаходиться у представників фірми „Львівінтуртранс”, які відмовляються повертати його, вимагаючи 35 євро.

Оформлення документів через фірму коштувало постраждалим по 3000 гривень та 150 євро з кожного.

„Ми працювали легально, сплачували кошти в пенсійний фонд Іспанії, наступного разу мали їхати туди на 10 місяців, а лишилися ні з чим”, – скаржаться постраждалі українці.

ІА "Вголос": НОВИНИ