Про це інформує власкор «Вголосу».
Проект звернення підтримали 35 депутатів. Обранці громади у свої виступах під час обговорення питання констатували серйозне зростання рівня злочинності у місті і безпорадність нової поліції в питаннях боротьби з криміналом.
Також депутати наголошували, що так звана поліцейська реформа не була проведена системно і до кінця, тому провалилася.
Як зазначається у проекті звернення, рівень злочинності на території міста зріс і у розрахунку на 10 тис. населення становить 107,7 (за аналогічний період минулого року – 67,2).
До Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено та розпочато досудове слідство у 3037 кримінальних провадженнях, що на 41% більше ніж за аналогічний період минулого року (2183). Переважну більшість із зареєстрованих кримінальних проваджень становлять злочини середньої тяжкості та тяжкі злочини. На 43,2% збільшилась кількість зареєстрованих злочинів проти життя та здоров'я. Спостерігається суттєве зростання (на 75,2%) вчинених злочинів проти власності. Так, в Луцьку ріст крадіжок склав 81%, розбійних нападів на 150%; грабежів на 84,1%, шахрайств на 32,2%.
Розкриття кримінальних правопорушень, за остаточними результатами досудового розслідування, що зареєстровані в поточному році, становить 14,1% (у 2015 році – 42,2%).
«Заслухавши інформацію начальника Луцького ВП ГУ НП у Волинській області та в.о. керівника Луцької місцевої прокуратури, можна зробити висновок про те, що причинами вказаного зростання рівня злочинності в місті та низького рівня розкриття кримінальних правопорушень, серед іншого, є невдалий, недостатньо продуманий та незрозумілий процес проведення переатестації працівників поліції, значне та необґрунтоване зменшення штатної чисельності атестованого особового складу, відсутність механізму поповнення сержантського складу працівників поліції, відсутність мотивації та адекватної оплати праці для слідчих працівників поліції, що займаються оперативно-розшуковою діяльністю, відсутність можливості проводити заохочення працівників поліції за досягнення, надмірне навантаження на слідчих, що унеможливлює проведення якісного та своєчасного досудового розслідування, відсутність достатнього матеріально-технічного забезпечення для нормальної роботи працівників Луцького ВП ГУ НП у Волинській області.
Враховуючи вищезазначене, звертаємося до Вас з проханням в найкоротші строки відреагувати на наше звернення, налагодити конструктивний діалог з територіальними управліннями та відділами поліції, провести ретельний аналіз діяльності, дослідити проблеми та перешкоди, що заважають нормальній роботі та вжити заходів щодо їх усунення з метою налагодження ефективної роботи та недопущення подальшого зростання злочинності та погіршення криміногенної ситуації», - йдеться у зверненні.
ІА "Вголос": НОВИНИ