Про це власкору «Вголосу» повідомили у громадській організації «Межа».
Вперше Виконавчий комітет Луцької міської ради оголосив про проведення відкритих торгів на закупівлю 20 промоційних наметів наприкінці січня 2015 року. Очікувана вартість закупівлі тоді складала 250 тисяч грн. Вже через місяць відбулося й розкриття пропозицій, а єдиним учасником торгів виступив підприємець Максим Макєєв з пропозицією 640 тисяч гривень, тобто 32 тисячі гривень за виготовлення одного намету.
Ці торги виконком визнав такими, що не відбулися, у зв’язку з наявністю менше двох конкурсних пропозицій. Хоча насправді підставою невизнання торгів мав би бути той факт, що подана пропозиція Максима Макєєва у 2,5 рази перевищила суму, передбачену на фінансування закупівлі.
5 березня 2015 року виконком повторно оголосив про проведення відкритих торгів на закупівлю тих таки 20 наметів. Очікувана вартість закупівлі цього разу була збільшена до 400 тис грн. Єдиною прийнятою на цих торгах була пропозиція, що надійшла від ПП «Пріма Домінант», – 386 тисяч гривень, тобто більше 19 тисяч гривень за виготовлення одного намету.
Цікаво, що на повторні торги свою пропозицію знову подав той таки підприємець Максим Макєєв, однак за 5 хвилин до кінцевого терміну подачі пропозицій відкликав її. Як наслідок, закупівлю знову було відмінено через наявність тільки однієї конкурсної пропозиції.
20 квітня виконком втретє оголосив про застосування переговорної процедури на закупівлю промоційних наметів, але вже у кількості 12 штук. Натомість вартість знову була збільшена та становила 440 тисяч гривень. Згідно з інформацією, розміщеною на Веб-порталі з питань державних закупівель, єдиним учасником переговорної процедури закупівлі був визначений підприємець Максим Макєєв, який подав пропозицію на суму 438 тис грн, що складає 36,5 тис грн. за виготовлення одного намету.
А вже через чотири дні, а саме 24 квітня 2015, Виконавчим комітетом Луцької міськради пропозицію Макєєва було прийняту як таку, що задовольняє замовника (Луцьку міську раду).
Цікаво, що згідно з обґрунтуванням застосування переговорної процедури закупівлі, члени комітету Луцької міськради визначили оптимальною процедуру закупівлі саме у Макєєва, не взявши до уваги, що на перших торгах його пропозиція значно перевищувала очікувану суму закупівлі; під час других торгів Макєєв відізвав свою пропозицію та порівняно з пропозицією конкурента підприємець подав значно дорожчу пропозицію.
І головне, члени комітету з конкурсних торгів при застосуванні переговорної процедури закупівлі внесли зміни до «істотних умов документації конкурсних торгів» щодо предмету закупівлі та істотних умов договору, зменшивши кількість предмету закупівлі з 20 до 12 малих архітектурних форм, внаслідок чого зросла очікувана вартість за одиницю товару.
«Всі вищевикладені обставини містять ознаки антиконкурентної корупційної змови між підприємцем Максимом Макєєвим та членами тендерного комітету Виконавчого комітету Луцької міської ради», - заявляють члени ГО «МЕЖА».
ІА "Вголос": НОВИНИ