У Львові відбулася перша українська гра "Львів - Місто Майбутнього", учасники якої пропонували креативні ідеї, як надати Львову нової ідентичності або зміцнити вже існуючу. Темою гри стала доля і регенерація старого трамвайного депо та його можлива роль у творчому й мистецькому житті Львова.

Загалом у проекті "Львів – місто майбутнього" взяли участь понад 30 гравців і спостерігачів не лише зі Львова, а й з інших міст України – Одеси, Харкова, Києва та Черкас. Протягом першого дня гри 26 лютого учасники в командній роботі визначали найважливіші проблеми львівського трамвайного депо, запропонували п‘ять ключових ідей його регенерації та заслухали презентацію проекту реконструкції депо, запропонованого студентом "Львіської політехніки".

Наступного дня, 27 лютого, гравці відвідали депо, аби на власні очі побачити, у якому занедбаному стані наразі перебувають його споруди і територія, мали можливість поспілкуватися з експертами і оцінити реалістичність і важливість своїх ідей, а також приблизно підрахувати вартість реалізації проектів.
 
Зокрема, експертні поради надавали: Олег Рибчинський, професор університету "Львівська політехніка", Олег Дударєв, головний спеціаліст управління зовнішньоекономічних відносин та інвестицій Львівської міської ради, Михайло Шингельський, завідуючий відділу Музей науки і техніки Львівського історичного музею та Андрій Федоренко, директор ЛКП "Львівелектротранс". Окрім того, учасники шукали підтвердження важливості своїх ідей, опитуючи громадськість і студентство Львова.
 
Загалом учасники презентували п‘ять ідей регенерації трамвайного депо, і після таємного голосування усіх присутніх був визначений проект-переможець під назвою "Центр розвитку інноваційних технологій міського транспорту". Ідея передбачає реконструкцію транспортної розв‘язки на куті вул. Вітовського і Сахарова, збереження й відновлення унікальних з архітектурної й історичної точки зору будівель депо, створення на його базі наукового центру, який займатиметься аналізом транспортних проблем Львова фахівцями різних галузей, оптимізацією роботи громадського транспорту.
 
Частину території депо команда переможців пропонує використати для спорудження велоцентру з метою популяризації цього загальнодоступного й екологічно чистого транспортного засобу.
 
Інші запропоновані проекти передбачають спорудження культурно-мистецького центру, використання ангарів депо для виставкових і фестивальних заходів, створення довгоочікуваного музею транспорту, спорудження паркінгу тощо. Усі учасники наголосили на важливості цього об‘єкту для культурного і суспільного життя Львова, відзначивши його можливу роль у підвищенні туристичної привабливості міста.
 
Наступним кроком переможців стане належне оформлення проекту та його передача на розгляд і доопрацювання до Львівської міської ради.
 
Довідка
 
У Львові 26-27 лютого відбулася перша українська гра "Львів - Місто Майбутнього", темою для якої стала доля і регенерація старого трамвайного депо та його можлива роль у творчому й мистецькому житті Львова.
 
Гра пройшла в трьох етапах: формування ідей, тестування в реальному житті та презентація результатів. Відбір учасників гри відбувався на конкурсній основі.
 
До участі в грі потрібно було заповнити анкету, яка була розміщена на сайтах Львівської міської ради, Британської Ради в Україні, Центру міської історії, а також львівських Інтернет-порталах. Подібні проекти відбувались вже у містах Європи, зокрема: м. Лодзь, Копенгаген, Пілсен, Тікуріла.
 
Ініціаторами та організаторами цієї гри була Львівська Міська Рада, Британська Рада в Україні, центр Міської Історії Центрально-Східної Європи та Творча Майстерня "Штука". Гра є частиною міжнародного проекту Британської Ради під назвою "Творчі міста".
 
lvivstory.com

ІА "Вголос": НОВИНИ