З початку 2009 року управління соціального захисту Львівської міської ради призначило щорічну допомогу на оздоровлення 921 особі, яка стала інвалідами внаслідок аварії на ЧАЕС.
За три місяці цього року призначено щомісячні грошові допомоги на дітей, постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС: 60 допомог - для дітей, які відвідують дошкільні заклади; 95 допомог на дітей; які не відвідують дошкільні заклади; 287 допомог на дітей, які евакуйовані або народились від батьків І або ІІ категорії, 13 допомог - на потерпілу дитину шкільного віку, яка стала інвалідом внаслідок аварії на ЧАЕС.
Крім цього, для 321 підприємства у Львові проводиться відшкодування додаткової відпустки для чорнобильців на підставі представлених розрахунків для 253 громадян І, ІІ категорії з числа постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС.
А в 37 львівських навчальних закладах І-ІV рівнів акредитації навчається 648 студентів з числа постраждалих від аварії на ЧАЕС, яким відшкодовується виплата додаткової стипендії.
Також слід додати, що у І кварталі 2009 року 33 особи з числа чорнобильців вже скористались пільгою на проїзд в межах України, яка надається один раз в році.
З метою координації спільних дій органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій та об’єднань громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, щодо реалізації державної політики у справах захисту постраждалих від аварії на ЧАЕС, розпорядженням Львівського міського голови утворено координаційну раду, до складу якої входять начальники управлінь міської ради та представники громадських організацій.
У квітні 2009 р. на останньому засіданні координаційної ради ухвалено проект Комплексної міської програми соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок катастрофи на ЧАЕС на 2009-11 рр. Зараз програма перебуває на етапі обговорення та доопрацювання.
26 квітня громадськість України вшановуватиме 23-тю річницю катастрофи на Чорнобильській АЕС. У Львові проживає понад 4 тисячі осіб, які постраждали внаслідок аварії.
ІА "Вголос": НОВИНИ