ЛЬВІВ, 11 ВЕРЕСНЯ, PRESSTIME.COM.UA. — Львівська міська рада затвердила схему теплопостачання міста.

Відповідне рішення прийняла міськрада на сьогоднішній сесії.

Схема визначає низку заходів на покращення теплопостачання міста і в подальшому має лягти в програму модернізації теплопостачальних підприємств.

«Заходи на покращення теплопостачання — це визначення зони балансу і застосування альтернативного палива, зокрема використання львівсько-волинського вугілля і твердих побутових відходів», — пояснив у коментарі журналістам головний інженер проекту, інституту «Львівтеплопроект» Вадим Рижий.

За його словами, інститут пропонує на базі Львівської ТЕЦ-2 створити сміттєпереробний завод. «Найбільш оптимальний варіант використовувати цю територію, розробити там екологічно чисті, безпечні підприємства і мати на цьому вигоду. Тому що ТПВ — це умовно безкоштовне паливо», — наголосив він.

1 етап реалізації програми триватиме до 2010 року, другий — до 2015. «У випадку, якщо буде фінансування», — зазначив Вадим Рижий.

Вартість програми розрахована у 3 варіантах. Оптимальним розробники вважають фінансування на 2,9 млрд. грн. «Інший варіант передбачає виконання заходів вартістю 3,5 млрд. грн. але він потребує значного втручання у забудову міста, а це нереально. Третій варіант — 1,5 млрд. грн. Він не дуже прийнятний — фінансування велике, а економічний ефект буде мінімальним. Тобто, вийде будівництво заради будівництва», — додав інженер.

Коли приступлять до розробки проекту модернізації наразі не відомо. За словами Рижого теплоенерго відпрацьовують два джерела фінансування — або бюджетні кошти, або залучення інвестора. «Як відзначив Андрій Іванович [Садовий — Presstime] ця схема потрібна для інвестора. Без неї з інвестором нема про що говорити», — пояснив головний інженер проекту.

Як повідомляло агентство, у квітні Львівська міська рада схвалила концепцію створення схеми теплопостачання Львова.

Концепція передбачає: визначення теплових навантажень у районах міста на перспективу до 2015 року; оптимізацію джерел теплопостачання за умовами забезпечення теплових навантажень шляхом реконструкції із застосуванням високоефективного економічного обладнання, використання альтернативного палива, впровадження комплексних систем автоматизації, обліку і диспетчеризації; реконструкцію існуючих і будівництво нових тепломереж.

ІА "Вголос": НОВИНИ