Як повідомив під час сьогоднішньої прес-конференції директор департаменту економічного розвитку, інвестицій, торгівлі та промисловості ЛОДА Денис Шмигаль, угода є фундаментом для Стратегії розвитку Львівської області на 2014-2020 роки з прогнозом до 2025 року.
За його словами, у проекті програми врахували усі проблеми області: від найбільш вагомих, до проблем окремих територій.
«Опрацьований надзвичайно великий масив пропозицій. Загалом в проекті угоди зібрано понад 300 заходів і проблемних питань об’єктів. Орієнтовний обсяг фінансування складає понад 15 млрд. грн., угода розрахована на 5 років до 2018 року», – зазначив Шмигаль.
Заходи, передбачені в програмі розділили на три напрямки.
Перший – активізація економічного розвитку базових галузей регіоную Для цього напрямку необхідне фінансування у розмірі 5 млрд. грн. Зокрема, на заходи розвитку дорожньо-транспортної інфраструктури необхідно 3 млрд. 656 млн. грн.
Другий напрям – розвиток людського і соціального потенціалу. Заходи з будівництва та реконструкції соціально-важливих об’єктів в галузях охорони здоров’я, освіти і культури, розвиток соціальної інфраструктури, збереження історико-культурної спадщини охопили половину усіх передбачених в програмі об’єктів – 150 з 300. Обсяг фінансування склав 1 млрд. 369 млн. грн. Крім того, значну суму область пропонує передбачити на розвиток спортивної інфраструктури в раках підготовки до Євробаскету-2015 та Олімпіади-2022. За підрахунками, на 6 спортивних об’єктів необхідно 7 млрд. 381 млн. грн.
Третій напрям – покращення екологічної ситуації передбачає подолання соціально-екологічних проблем в шахтарському регіоні, будівництво та реконструкцію полігонів ТПВ, реконструкцію та будівництво об’єктів водовідведення та водогону, розвиток природно-заповідного фонду, запобігання надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру. Не ці заходи в сумі необхідно 1 млрд. 508мдн. грн.
Львівська облдержадміністрація уже подала програму на розгляд депутатських комісій, незабаром її винесуть на затвердження сесії.
Передбачений у проекту угоди об’єм фінансування Денис Шмигаль назвав фантастичним. Тому, за його словами, в процесі торгів з Кабінетом Міністрів об’єктів у програмі стане менше.
«Ми узагальнили всі пропозиції, які подала область, з усіх джерел. Ці пропозиції склали 15 млрд. грн. Цю суму я назвав фантастичною для нашої області. Очевидно, що Кабмін, розглядаючи пропозиції, буде робити відсів об’єктів. В проекті угоди ми передбачили всі болючі проблеми, Кабмін буде вибирати тільки ті, які впливають на стратегічний розвиток регіону, на ліквідацію негативних наслідків, очевидно дрібні об’єкти, які є болючими на рівні місцевої громади, але не вирішують стратегічних проблем регіон, будуть відсіяні», – зазначив він.
За словами голови бюджетної комісії Ярослава Качмарика, ця угода не дає гарантії отримання коштів, однак область зможе посилатись на підписані урядом зобов’язання.
До прикладу, обсяг фінансування першої угоди між Львівщиною і Кабміном на 2009-2014 роки склав 3,8 млрд. грн. За нею області за 5 років вдалось отримати з державного бюджету 800 млн. грн. Цей системний документ дозволяв Львівській області просити і вимагати в Кабінету Міністрів таких рішень, які дозволяли фінансувати окремі об’єкти, зазначив Качмарик.
«Рівень фінансування чинної угоди близько 40%, навіть якщо область з запропонованих в проекті угоди 15 млрд. грн. зможе отримати 40% – 6 млрд. грн. – це би був величезний ресурс», – запевнив він.
Крім того, якщо у першій угоді із державного бюджету хотіли отримати 60% її фінансового обсягу, то у проекті угоди на 2014-2018 роки державне фінансування пропонують збільшити до 86%.
ІА "Вголос": НОВИНИ