За його словами, проект розрахований на 7 років і дасть можливість сконцентрувати бюджетні кошти на підтримку індивідуальних сільських господарств, котрі сьогодні перебувають у непростому становищі. Саме особисті господарства є пріоритетними для України.

«Попередні роки підтримувалося лише крупнотоварне виробництво сільгосппродукції. Ніхто уваги не звертав на особисте селянське господарство, яке забезпечувало і було основним валом виробництва молока, м’яса, овочів, фруктів тощо. Нам потрібно радикально міняти політику. Тому уряд, за пропозицією Міністерства аграрної політики України, розробив державну цільову програму підтримки розвитку сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів на період до 2015 року», - повідомив Роман Шмідт.

Згідно з програмою, індивідуальні господарства об’єднуватимуться у відповідні молочарські, м’ясо-переробні, плодоовочеві, зернові та сервісні кооперативи. Ці 5 видів кооперативів формуватимуться у кожному регіоні України з метою сприяння збуту сільськогосподарської продукції безпосередньо від товаровиробника.

Роман Шмідт зазначив, що загалом на програму виділиться 6,7 млрд. грн. з державного бюджету.

«У цьому році планується надати підтримку 128 кооперативам на суму 90 млн. грн.», - додав він.

Водночас голова комітету Верховної ради України з питань аграрної політики та земельних відносин Микола Присяжнюк звернув увагу на необхідності введення в життя цієї програми, оскільки с/г сектор країни перебуває і складному положенні.

«Є недолуга бюджетна політика. Минулого року на цю галузь було виділено 12 млрд. грн., а вийшло, що ми отримали збитку на 8 млрд. грн.. Виходить, що чим більше виділяється, тим більша сума збитку. Крім того, не існує ефективної менеджерської політики в секторі та немає ініціатив з боку влади, щодо піднесення галузі с/г», - зазначив Микола Присяжнюк.

За його словами, в Україні існує близько 5 млн. особистих сільських господарств та 42 тис. фермерських.

ІА "Вголос": НОВИНИ