Про це повідомив голова комісії з питань освіти і науки Львівської обласної ради Юрій Підлісний.
Він зазначив, що автори програми зібрали з різних програм, які діють на території Львівщини окремі пункти і помістили їх «під одну шапку».
«Програма не може існувати в такому вигляді, як вона є зараз. Вона була написана загально для України. Можливо, в Кіровоградській області вона була б супер, але у Львівській області стоять інші завдання. Наша область повинна стати моделлю, а стати нею можна лише тоді, коли ми запропонуємо реальний продукт», - сказав Юрій Підлісний.
Враховуючи те, що в Україні немає жодного органу, який би займався розвитком та популяризацією української мови, як на території держави, так і за її кордоном (як, наприклад, Французький альянс чи Британська рада), на думку Юрія Підлісного, у Львівській області повинно бути взірцеве міні-міністерство, яке забезпечить розвиток української мови.
«На мою думку, до цього потрібно брати проектний підхід. Є багато творчих колективів та громадських організацій, які могли б подавати на конкурс свої проекти і саме з коштів обласної ради це можна фінансувати. Залучивши громадську ініціативу та кошти обласної ради, ми отримаємо додатково ще й інвестиції спонсорів», - зазначив Юрій Підлісний.
Голова постійної комісії з питань культури, історико-культурної спадщини, духовного відродження та ЗМІ Орест Шейка висловив думку, що в чинній програмі є багато пунктів, які залишені без фінансування. Водночас видатки, передбачені на деякі заходи, навпаки завищені.
«На мою думку, відповідальність за таку редакцію мають нести депутати минулої каденції. Адже минулого року їм було байдуже голосувати», - сказав Орест Шейка.
Нагадаємо, що Львівська обласна рада на сесії вчора прийняла рішення перенести розгляд питання про внесення змін до рішення обласної ради від 06.07.2010 року №1248 «Про затвердження Програми розвитку української мови, української культури та історичної свідомості громадян України на території Львівської області на 2010-2014 роки».
ІА "Вголос": НОВИНИ