ЛЬВІВ, 14 ЖОВТНЯ, PRESSTIME.COM.UA. — Влада міста організує для ветеранів УПА автобусну поїздку до місць бойових дій Української Повстанської Армії.

Про це сьогодні журналістам заявив заступник міського голови Львова Василь Косів.

Тур міськрада організує на цьому тижні. За словами заступника мера Львова, у ньому візьмуть участь близько 180 людей.

«Люди зможуть виїхати на місця своїх бойових дій. На місця, котрі для них одночасно є трагічними, пам’ятними або успішними. Це дуже важливо. Для цих людей це незрівнянні емоції, коли вони зможуть згадати, що відбувалося під час війни, ідучи по лісових стежках або ж увійшовши в старі села. Ми організовуємо тур, оскільки сьогодні ветеранам УПА важко це організувати самому», — повідомив Василь Косів.

Заступник Андрія Садового підкреслив, що допомога ветеранам УПА є неабияк важлива, зокрема лікарська та матеріальна. За словами Василя Косіва, у Львові лишилося близько 350 ветеранів УПА.

«300 учасників визвольних змагань отримали відповідні грошові допомоги у розмірі 100 гривень до дня свята покрови. Крім того, ми маємо певні муніципальні субсидії та виплати, оскільки УПА не визнана на державному рівні. Сьогодні 9 регіонів визнали армію на своїх територіях. Однак кількість цих людей щораз меншає», - додав Василь Косів.

Сьогодні у Львові проходили урочистості з нагоди 66-річчя УПА. Відбулося покладання квітів до пам’ятника Степану Бандері та Тарасу Шевченку. У заходах брало участь близько 500 осіб з різних партій та організацій, зокрема Львівська обласна спілка політичних в’язнів, братство ветеранів УПА, Конгрес Українських Націоналістів, ВО «Свобода», УНП та ін.. Із представників влади були присутні: голова Львівської обласної ради Мирослав Сеник, заступник губернатора Львівщини Володимир Крайовський, заступник міського голови Львова Василь Косів, голова ЛОО НУ Петро Олійник, нардеп Андрій Парубій та ін..

В рамках урочистостей також пройшов молебень у Львівській духовній семінарії Святого Духа.

Українська повстанська армія (УПА) — створена на Заході України у червні 1941 року представниками Уряду Української Народної Республіки в екзилі; у жовтні 1942 року назву перейнято ОУН(б). Головне завдання УПА: оборона та звільнення українського населення як і від німецької, так і від радянської окупації.

УПА діяла по 1953 рік, коли активні її дії припинено, а окремі вогнища спротиву діяли впродовж 1950-60-х років. З 1943 по 1950 роки Головним Командиром УПА був генерал Роман Шухевич, з 1950 по 1954 рр. — Василь Кук.

ІА "Вголос": НОВИНИ