За словами секретаря міськради Володимира Квурта, Львівська міська рада підготувала ґрунтовну відповідь управлінню юстиції на правовий висновок щодо документів, поданих на реєстрацію Статуту територіальної громади міста Львова. Зараз управління юстиції вивчає цю аргументацію.

«Я досить спокійно до цього відношусь, бо і міська рада, і управління юстиції зацікавлені, щоб новий статут міста вступив у дію», - сказав з цього приводу секретар міськради.

Нагадаємо, головні зауваги управління юстиції стосувалися відшкодувань мешканцям Львова, які тепер перекладаються на плечі посадових осіб шляхом стягнення 20% із заробітної плати винного посадовця, а не за рахунок коштів міського бюджету. Також управління юстиції звертає увагу міської ради на процедуру проведення громадських слухань з питань відмови мешканців міста від деяких послуг ЖКГ, а саме на ряд вимог, потрібних для їх проведення: зібрання 200 підписів, повідомлення міського голови, запрошення представника профільної комісії міської ради.

Коментуючи ці зауваги управління юстиції, Володимир Квурт пояснив, що ця норма говорить про те, що чиновник несе персональну відповідальність. Окрім того, ця норма відповідає чинному законодавству.

Стосовно другої зауваги голова робочої групи з підготовки Статуту сказав, що цією нормою права мешканців аж ніяк не звужуються.

«Це процедура, яка передбачена не тільки статутом міста, але й укладеними угодами. Є чіткий перелік послуг, від яких мешканці відмовитися не можуть. Якщо виникає потреба у відмові від певних послуг, то для цього не потрібно проводити громадські слухання, достатньо провести збори, для яких не потрібно певної кількості людей», - розповів Володимир Квурт.

Як зазначає голова постійної депутатської комісії з питань законності Ігор Микитин, норма щодо кількості підписів для проведення громадських слухань не стосується тих будинків, де проживає, до прикладу, 20 чоловік.

«Якщо будинок має свої проблеми і його мешканці хочуть провести громадські слухання саме по цих проблемах будинку, то одна справа. А якщо кілька чоловік хочуть провести громадські слухання з питань проблем міста, то вже тоді потрібно зібрати отих 200 підписів», - розповів Ігор Микитин.

На думку Володимира Квурта, запропонований міськрадою Статут міста є досить прогресивним і значно розширює права мешканців, порівняно із тим статутом, який діє сьогодні. Окрім того, Статут пройшов відповідну правову експертизу фахівців юриспруденції і отримав схвальні відгуки.

ІА "Вголос": НОВИНИ