За його словами, влада міста не сприяє тому, щоб колишні військові проживали сьогодні в передбачених їм законодавством умовах. Питання житла для військових на Львівщині можна вирішити протягом двох років, однак ніхто із чиновників цього не хоче.

За словами Левочко, якщо немає квартир для військовослужбовців, то у Львові і в межах Львівської області військовим можна виділяти частки земельних ділянок, котрі колись належали військовим частинам і де вони могли б самостійно облагороджувати землю або знайти інвесторів.  З такою пропозицією «Товариство українських офіцерів» зверталося до міського голови Львова Андрія Садового, однак жодної адекватної відповіді не отримали. До Товариства приходили відповіді, але не від міського голови, а від директора департаменту містобудування Андрія Павліва.

«У Львові звільнилося понад 14 військових містечок загальною площею понад 85 гектарів. У Брюховичах також звільняється понад 150 гектарів з-під військових складів. Це містечка в яких ми служили по 20-30 років. Сотні гектарів земель захаращені сміттям і в деяких самовільно встановлено гаражі. Нас, ветеранів та інвалідів війни, учасників бойових дій, ветеранів ЗСУ, МВС, СБУ міська рада в особі Андрія Павліва ігнорує, принижує нашу честь та гідність, робить нас «бомжами» - без квартир та земельної ділянки», - розповів Іван Левочко.

Він звернув увагу на Закон України «Про статус ветеранів, гарантії їх соціального захисту», де вказується «про першочергове забезпечення житловою площею осіб, які потребують поліпшення житлових умов та першочергове відведення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва, першочерговий ремонт жилих будинків і квартир» для учасників бойових дій тощо.

Водночас голова Львівського обласного осередку «Товариства українських офіцерів» Олександр Лобащук зазначив, що за нормальних обставин львівських військовослужбовців можна забезпечити житлом протягом двох років. Для цього товариство вже має свої напрацювання з інвесторами, котрі готові будувати житло для військових, однак міська влади такі дії відкидає. За його словами, є вже підготовлені проекти будівництва і Товариство зверталося до державних органів влади та до місцевого самоврядування. Однак місцеві органи влади заявляють, що землі немає.

«Ми зверталися до Львівської міської ради, щоб вони передали колишні військові частини, котрих вже немає, а це: 14 га – землі в районі аеропорту, по 7 га на Городоцькій і Княгині Ольги, 22,7 га у Винниках, 45 га у Давидові і ще 170 га у Брюховичах. На вирішення цієї проблеми є правові підстави та можливості», - зазначив Олександр Лобащук.

У Львові на черзі за житлом стоять близько 4 тисяч військовослужбовців.

ІА "Вголос": НОВИНИ