«Управління соціального захисту підготувало розпорядження міського голови, згідно з яким буде виплачено разову матеріальну допомогу 224 особам по 200 грн. кожному», - розповів начальник відділу соціальних програм управління соціального захисту Юрій Грищишин.
Допомогу отримають такі категорії львів’ян:
- Ліквідатори аварії, які є інвалідами І групи – 30 осіб,
- Особи, які до встановлення інвалідності були дітьми-інвалідами внаслідок аварії на ЧАЕС – 10 осіб,
- Діти-інваліди, інвалідність яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою – 6 осіб,
- Дитина-сирота, смерть одного з батьків якої пов’язана з Чорнобильською катастрофою – 1 особа,
- Діти-напівсироти, смерть батька яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою – 5 осіб,
- Учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, які виховують троє і більше неповнолітніх дітей – 11 осіб,
- Дружини померлих осіб, смерть яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою – 161 особа.
Загальна сума виплати з міського бюджету становитиме 44,8 тис.грн.
Крім цього для забезпечення можливості покращення здоров’я осіб, які зазнали значного негативу внаслідок участі в ліквідації аварії на ЧАЕС, міське управління соціального захисту закупило 14 путівок на санаторно-курортне лікування в санаторій «Стожари», що в смт. Східниця, на 18 днів. Перший заїзд на лікування запланований на травень цього року. Ці путівки передбачені для ліквідаторів ІІ категорії.
26 квітня 1986 року в Україні трапилася наймасштабніша техногенна катастрофа сучасності - аварія на Чорнобильській АЕС.
Чорно́бильська катастро́фа — екологічна катастрофа, що була спричинена руйнуванням 26 квітня 1986 року четвертого енергоблоку Чорнобильської атомної електростанції, розташованої на території України (у той час — Української РСР). Руйнування мало вибуховий характер, реактор був повністю зруйнований і в довкілля було викинуто велику кількість радіоактивних речовин.
Катастрофа вважається найбільшою за всю історію ядерної енергетики, як за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей, так і за економічним збитком.
Радіоактивного ураження зазнали близько 600 000 осіб, насамперед ліквідатори катастрофи. Навколо ЧАЕС створена 30-кілометрова зона відчуження.
ІА "Вголос": НОВИНИ