Правила зроблені відповідно до Конституції України, є обов’язковими до виконання підприємствами, установами організаціями, незалежно від форм власності та відомчої належності, фізичними особами – підприємцями, а також громадянами.

За порушення цих правил передбачено відповідальність згідно зі статтями 152, 182 Кодексу України про амінправопорушення.

Керівники підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, а також громадяни зобов’язані: не допускати на захищених об’єктах та інших місцях громадського  користування перевищення рівнів шуму, встановлених санітарними нормами  (40 децибел у денний час та 30 децибел у нічний час); здійснювати відповідні заходи щодо попередження утворення шуму та щодо зниження рівня шуму, встановлювати штучні і природні акустичні екрани, звукозахисні споруди або захисні елементи, висаджувати дерева з властивостями забезпечення шумоізоляції.

Забороняється:
- гучні крики, свист, співи, гра на музичних інструментах, користування звуковідтворювальної апаратурою на захищених об’єктах. Також забороняється використання телевізорів, радіоприймачів, магнітофонів, інших звуковідтворювальних пристроїв, а також пристроїв для підсилення звуку, на відкритих літніх майданчиках закладів ресторанного господарства, окремо розміщених літніх кафе, танцювальних майданчиках, що призводять до порушення тиші; .
- подача автомобільних сигналів на прибудинкових територіях та внутрішньоквартальних проїзних дорогах житлових будинків впродовж доби, крім випадків, коли без цього не можливо запобігти ДТП.
- прослуховування радіо та музичних фонограм при відкритих дверях та спущених вікнах автомобілів на прибудинкових територіях стоянках та під час руху як у нічний, так і у денний час.

- проведення будівельних-ремонтних та будь-яких інших робіт, що супроводжуються шумом з 21 год. до 8 год, а у святкові і неробочі дні – цілодобово.

Передбачені цими правилами вимоги щодо дотримання тиші та обмеження певних видів діяльності, що супроводжуються шумом, не поширюються на випадки попередження та/або ліквідації наслідків аварій, стихійного лиха, інших надзвичайних ситуацій; надання невідкладної допомоги, попередження або припинення правопорушень; попередження крадіжок, пожеж, а також виконання завдань цивільної оборони; проведення зборів, мітингів, демонстрацій, походів, інших масових заходів, про які завчасно сповіщено органи виконавчої влади.         


За останні 30 років у Львові шум збільшився на 12-15 децибел, а суб’єктивна гучність зросла у кілька разів. Шум знижує продуктивність праці на 15-20% і суттєво підвищує ріст захворюваності.              

ІА "Вголос": НОВИНИ