ЛЬВІВ, 13 СІЧНЯ, PRESSTIME.COM.UA. — Львівська міськрада прийняла дохідну частину бюджету розвитку Львова на 2009 рік у розмірі 610 млн. грн.

Не зважаючи на те, що вчора депутати мали розглядати тільки загальний фонд бюджету, на наполягання міського голови Львова Андрія Садового міськрада голосувала документ в цілому.

Попри те, що бюджет розвитку депутати мали почати формувати у лютому, проте на вчорашню сесію подали проект дохідної частини бюджету розвитку, який передбачає наповнення за рахунок продажу землі та приватизації комунального майна. Також в бюджеті передбачено покриття 43 млн. грн. боргу за виконані роботи у 2008 році.

Депутати відмовились голосувати за такий документ, оскільки виконати таку дохідну частину нереально. Натомість доповідаючий на сесії про проект бюджету перший заступник міського голови Олег Синютка спільно з депутатами намагались переконати депутатський корпус, що визначення такого розміру бюджету розвитку є декларативною і дасть змогу містові розраховувати на фінансування з Держбюджету заходів підготовки до Євро-2012. «Є постанова Кабінету Міністрів про і підготовку до Євро і є фінансування з Державного бюджету. Щоб ніхто не думав, що хтось щось хоче крім дискусії з Кабміном», — пояснював Синютка депутатам.

Але обранці не вірили цим аргументам і просили перенести розгляд бюджету розвитку, як це планувалося раніше. Після того, як керівник фракції УНП Юрій Кужелюк знайшов постанову Кабміну, на яку посилався Синютка і зачитав її в залі, розгляд бюджету зайшов в глухий кут. Кужелюк процитував постанову, зокрема графу, в якій сказано, що на будівництво стадіону до Євро розмір фінансування з державного бюджету — нуль. Депутати попросили 2 хвилини перерви після чого не могли приступити до робити кілька годин. Кілька разів поспіль депкорпус збирався в сесійному залі, але через протиріччя депутати ніяк не могли перейти до висунення пропозицій по бюджету, в результаті в залі оголошувалась чергова перерва.

В цей час увірвався терпець керівнику фракції «Свобода» Василю Павлюку, який назвав раду не дієздатною і закликав депутатів саморозпуститись. «Стільки часу зневажати думку депутатів! Скажіть, що ви хочете?! І ми будемо голосувати! Скільки можна зневажати інших депутатів?! Наша міська рада недієздатна! Дієздатна та рада, яка висловлює пропозиції і голосує, а ми не дієздатні. Нам треба розпуститися. Якщо є пропозиція — давайте голосуємо. Але більше ніж півдня "трачити" одне одного!!! Ми захищаємо якісь свої приватні меркантильні інтереси, а маємо захищати інтереси міста», — емоційно виступив Павлюк.

Його підтримав керівник фракції «Пора» Петро Адамик, який також закликав представників інших фракцій поважати одне одного. «Я за позицію, але не за позицію флюгера. Так один керівник фракції зранку говорив про скорочення апарату виконавчих органів, а зараз вже забув про це. Це позиція флюгера. Давайте будемо поважати одне одного! Ми маємо тут розробляти стратегію міста, а не торгуватися — мільйон туди, мільйон сюди», — наголосив Адамик.

Разом з тим, міський голова надалі намагався поставити на голосування проект бюджету в цілому — і загальний і спеціальний фонд. Садовий пообіцяв врахувати всі пропозиції та доповнення депутатів і знову спробував винести проект на голосування «враховуючи, що здоровий глузд вернувся в сесійну залу». Але керівники фракцій далі наполягали на своєму і пропонували перенести розгляд бюджету розвитку на п’ятницю.

Після цього, Садовий підкреслив, що бюджет треба приймати негайно. «18-19 січня у Львові буде комісія УЄФА, вони спитають де кошти на будівництво стадіону. Що я їм скажу? Нам треба записати цю суму, щоб показати їм. Що я їм маю показати 18 січня?! Що мені робити?!», — звернувся Андрій Садовий до депутатів.

Натомість депутати все одно пропонували перенести розгляд дохідної частини бюджету розвитку. «Ми постійно слухаємо, що треба прийняти сьогодні. Терміново, бо завтра вже смерть. Так було з «Альпіною», так було багато з чим», — відповів Юрій Кужелюк.

Тим не менше, кілька ще одних перепалок Садовий таки близько 23.00 поставив проект в цілому на голосування, за який проголосувало 68 депутати, чого достатньо для прийняття рішення.

Загалом дискусію по бюджету тривали близько 8 годин.

Проектом бюджету передбачаються доходи в цьому році у розмірі 1 млрд. 832 млн. 317 тис. грн., у тому числі: загальний фонд 1 млрд. 064 млн. 521 тис. грн., спеціальний фонд – 767 млн. 796 тис, з якого бюджет розвитку – 610 млн. 090 тис. грн.

ІА "Вголос": НОВИНИ