ЛЬВІВ, 19 ЛИСТОПАДА, PRESSTIME.COM.UA – Львівська обласна рада зобов’язала голову Львівської облдержадміністрації Миколу Кметя створити робочу групу з питань перенесення заводу «Полісинтез» з Бібки.

Відповідне рішення було прийняте сьогодні на позачерговій сесії облради.

Рішення передбачає створення робочої групи, у тому числі із залученням депутатів обласної ради, з питань перенесення ДП «Полісинтез» на іншу територію, безпечну для життєдіяльності громадян. Про створення такої групи голова облдержадміністрації повинен проінформувати до 15 грудня.

Водночас депутати доручили голові Львівської ОДА звернутися до головного управління МВС України у Львівській області та до обласної прокуратури з вимогою з’ясувати факт побиття громадян 6 листопада та притягнути винних до відповідальності. Тим самим рішенням, депутати вирішили попередити керівництво «Полісинтезу» про відповідальність за наслідки, що можуть виникнути у випадку зберігання екологічно небезпечних речовин на території заводу.

Заступник голови Львівської облдержадміністрації Валерій П’ятак у свою чергу зазначив, що шкідлива речовина ТДІ, 10 тон котрої сьогодні знаходиться на території заводу, має бути вивезена з «Полісинтезу» до 1 грудня.

«Підприємство сьогодні не має дозволу на викид в атмосферу шкідливих речовин. Термін придатності речовини ТДІ, яка залишилася на території в технологічному процесі, закінчується в листопаді. З 1 грудня цієї речовини підприємство не має права зберігати на території. Потрібно розробити план дій, що стосуватиметься вивезення і знешкодження цієї речовини. Крім того, є рішення суду, котре передбачає проведення на ДП «Полісинтезі» державної експертизи щодо екологічної ситуації її наслідків та причин. Інвестор повинен укласти угоду з відповідною структурою київського рівня. Після експертизи буде покладено крапку екологічній проблематиці. Сьогодні інвестор угоду ще не уклав», - повідомив Валерій П’ятак.

Також він зазначив, що Львівська ОДА пропонувала вже підприємству відповідні місця, що відповідають стандартам, куди можна перенести завод з Бібрки, однак відповіді з «Полісинтезу» поки, що не отримали.

«Це очевидно, що підприємство там не працює і працювати не буде. Позиція тут однозначна. Ми пропонували нові місця дислокації на Львівщині, далеко від населення, де можна будувати нове підприємство по чітких стандартах. Відповіді від інвестора немає», - додав Валерій П’ятак.

Нагадаємо, що 1 липня Львівська обласна рада зобов’язала Львівську ОДА, управління охорони навколишнього природного середовища та головного державного санітарного лікаря Львівської області не видавати, починаючи з 1 липня 2008 року дозволи на викидання в атмосферу гранично допустимих концентрацій забруднюючи речовин, чим блокувати відновлення хімічно небезпечного виробництва ДП «Полісинтез» АТ «Органіка»

Як повідомляло агентство, 19 квітня повністю згорів цех №1 площею 1 тис. 380 кв. м, де зберігалась готова продукція ДП "Полісинтез" акціонерного товариства "Органіка", яке спеціалізується на виготовленні еластичного пінополіуретану.

Вогнем знищено та пошкоджено, за даними підприємства, близько 150 т пінополіуретану, відходів виробництва та складську будівлю. Збитки від пожежі оцінили у понад 3,4 млн. грн.

21 квітня Бібрська міськрада прийняла рішення про призупинення діяльності заводу та звернулася до КМУ про припинення функціонування цього заводу на території Бібрки. Згодом це рішення підтримали сесії Перемишлянської райради та Львівської облради.

Бібрська міськрада ще у 2005 році ініціювала закриття заводу «Полісинтез» через його вплив на довкілля та звернулась у правоохоронні органи про притягнення до відповідальності посадових осіб, причетних до розташування заводу на території м.Бібрка.

Підприємство «Полісинтез» належить польським інвесторам, розпочало діяльність у травні 2001 року, з лютого 2002 запустило виробництво пінополіуретану.

На сьогодні підприємство виробляє 75% промислової продукції на території району. На ньому працюють 120 осіб, з яких 98 місцеві мешканці.

ІА "Вголос": НОВИНИ