УКБ створено на базі нібито збиткового комунального підприємства «Львіватракціон». Чим займалася ця структура, депутатам достеменно невідомо.

«Судячи з назви, воно займалося організаціями якихось видовищ або ігор. Саме це вкладається в зміст слова атракціон», - пояснив свою думку Вголос Олександр Старовойт.

Проте діяльність «атракціону» вже не важлива. Основним питанням лишається майбутня робота ще одного УКБ в області: що саме входитиме до його функцій та як розподілятимуться обов’язки із УКБ Львівської облдержадміністрації?

«Мені здається, що так як було створено комунальне підприємство Управління капітального будівництва Львівської обласної ради, то це також в якійсь мірі атракціон, а не реальна ефективна робота», - продовжує свою думку Олександр Старовойт.

За словами депутата від «Нашої України», велика кількість об’єктів в області будується завдяки спільному фінансуванню з держбюджету, обласного бюджету та місцевого бюджету, а згідно з чинним законодавством такі об’єкти можна будувати виключно через управління, яке підпорядковується обласній державній адміністрації. Це спричинить нові юридичні неузгодженості у роботі управлінь, вважає Старовойт.

Однак, це окрема думка. Загалом, нове УКБ має полегшити обласній раді процедуру використання грошей спрямованих на будівництво різних соціальних об’єктів. Власне управління облради, за словами деяких депутатів, допоможе прозоріше витрачати гроші обласного бюджету і контролювати їх застосування.

«Формується струнка система відносин. Обласна рада створює службу замовника – управління капітального будівництва і кошти обласного бюджету вона буде пробувати освоїти під своїм контролем. Вчора було прийнято чотири базові документи. Мають бути умови конкурсу, на яких будуть виноситися типові рішення по школах тощо. Щоб це не були найдорожчі проекти і, щоб не були довгобудами, а в межах одного-двох бюджетних років. Зараз створюються інструменти, якими обласна рада зможе це робити: служба замовника, технагляд і інші структури та комунальні підприємства, які будуть підпорядковані за галузевим принципом», - пояснив Вголос депутат від «Пори» Дем’ян Малярчук.

Своєю чергою голова Львівської обласної ради Мирослав Сеник пояснює, що в основному функцією новоствореного УКБ буде нагляд над процесом використання бюджетних коштів. За його словами, таку ідею вже сьогодні реалізовує Міністерство регіональної політики та будівництва, яке створює свої структури в областях для технічного нагляду за станом будівництва об’єктів, де Міністерство є розпорядником коштів. Обласній раді це також потрібно для того, щоб можна було проконтролювати повноту та якість виконання робіт, зазначив Сеник.

«Ці об’єкти, які  будуватимуть за рахунок субвенцій державного бюджету і, які будуть потребувати співфінансування, то вони, очевидно, будуть будуватися через замовника яким буде УКБ обласної державної адміністрації. А ці об’єкти, які будуть будуватися за кошти обласного бюджету, чи зі співфінансуванням інших місцевих бюджетів районів чи міст, то їх провадитиме Управління капітального будівництва Львівської обласної ради», - повідомив голова облради, додавши, що вже в наступному році у розпорядженні УКБ ЛОР може бути приблизно 15-20 млн. грн..

Як підсумок, на Львівщині сьогодні існує два УКБ. Кожне використовуватиме кошти призначені для нього і, водночас, разом забудовуватимуть область школами, лікарнями, поліклініками тощо. Натомість, контролюючи свою сферу діяльності, обласна рада в повній мірі, самостійно відповідатиме за той об’єкт, за котрий вона взялася. Не маючи змоги спихнути неякісно виконані роботи або неефективне використання коштів на чиновників ЛОДА. Якщо і справді створення Управління капітального будівництва Львівської обласної ради допоможе збудувати гарну школу у якомусь районі Львівщини не за 5 років, а за 1-2 роки, то такий крок депутатів можна лише вітати.

Керівником комунального підприємства «Управління капітального будівництва» депутати облради призначили Ярослава Візняка.

«Про нього (Ярослава Візняка - Вголос) хороші відгуки, як про фахівця. Про нього говорять, як про доброго і спеціаліста, і професіонала. Я особисто його не знаю, але про нього добрі відгуки. Він працював колись у структурах Тараса Сосновського. Достатньо досвідчена людина і має відповідну освіту», - повідомив Вголосу Олександр Старовойт.

Якщо докладніше, то Ярослав Візняк сьогодні є директором інвестиційної компанії «Комфорт-Інвест». У 2006-2007 роках він займав посаду директора з будівництва цієї компанії. За його ж словами, досвід у сфері будівництва складає 5 років, зокрема будівництво висотних будинків у Львові, Києві, Івано-Франківську, Чернівцях та інших регіонах України. Має економічну освіти, котру отримав у Львівській політехніці.

«Я думаю ми почнемо з об’їзду абсолютно всіх регіонів. Я подивлюсь, які регіони більше під загрозою стосовно капітального будівництва. В якому стані перебувають школи, лікарні… Потрібно буде дуже акуратненько піднімати райони області. Я прийшов з бізнесової структури, а в бізнесі завжди хочеться, щоб використання коштів було мінімальне, але максимально якісне. Я думаю, ми цього зможемо досягти», - поділився планами на майбутнє з Вголосом Ярослав Візняк.

За його словами, при створені нового УКБ, розподіл коштів буде більш контрольованим і обласна рада самостійно зможе виконувати функцію нагляду.

На питання чи залишиться новопризначений начальник УКБ на посаді директора «Комфортінвесту», Ярослав Візняк зазначив, що обговорить це зі своїми партнерами по бізнесу.

«Якщо можливо по сумісництву працювати, то буду на двох посадах. А якщо неможливо, то я вже прийняв рішення і буду займатися розвитком області. Проте, я думаю, що одне другому шкодити не буде, принаймні на початку», - додав він.

ІА "Вголос": НОВИНИ