Зокрема, депутати просять скасувати розпорядження Кабінету Міністрів України № 926-р від 5 серпня 2009 року про передачу палацу графа Бадені у м. Буську Міністерству внутрішніх справ України та передати споруду громаді.
«Упродовж кількох років жителі м. Буська прагнуть передати палац графа Бадені громаді і створити в ньому Мистецький центр, бо досі на території району, в якому зареєстровано і охороняється законом 52 пам'ятки архітектури і культури, немає музею», - йдеться у зверненні.
У проекті звернення також було прохання переглянути угоду про реадмісію між Україною та Європейським Союзом, підписану 18 червня 2007 року тодішнім міністром закордонних справ України Арсенієм Яценюком та недопустити розміщення на території України таборів для нелегалів. Однак депутати виключили цей пункт з ініціативи депутата Олега Мандюка, який за сумісництвом є керівником обласного виборчого штабу Яценюка.
Мандюк порадив Ірині Сех переглянути угоду про реадмісію, замість того, щоб пропонувати її переглянути прем’єр-міністру. За його словами, угода є досить прогресивною і є кроком до зближення України з ЄС. Він зазначив, що «жовті теж люди», до яких треба ставитися з повагою. Українці, як нелегали знаходяться у багатьох країнах світу і, якщо ми хочемо, щоб до них було хороше ставлення, то й Україні потрібно відповідно ставитися до нелегалів на нашій території, зазначив Мандюк.
За словами Ірини Сех, коли почне діяти угода про реадмісію Україні прийдеться годувати із власного бюджету нелегалів, замість того, щоб ті мільярди давати на медицину, стипендії студентам тощо. Вона навела приклад, як, наприклад, чеське консульство відноситься до українців, які хочуть виїхати в Європу, вимагаючи низку, нібито, непотрібних документів для перевірки осіб. У свою чергу, за її словами, Україна буде утримувати у себе нелегалів з Африки, Азії, ісламських країн, які спричинюватимуть розповсюдження хвороб, злочинність тощо.
Із 1 січня 2010 року вступає в дію угода між Україною та ЄС про реадмісію, згідно з якою у кількох областях України, передусім поблизу західних кордонів, зокрема у Львівській області, розмістять пункти для утримання нелегальних мігрантів , висланих із Європи до України.
Палац графа Бадені в м. Буську – пам'ятник архітектури місцевого значення. Його споруджено у 1810 році. До 1939 року палац був літньою резиденцією родини Бадені. У 1953 - 2005 р.р. тут знаходились різні військові формування. Упродовж кількох років на території палацу львівські археологи проводили розкопки й щоразу виявляли нові сенсаційні знахідки, окремі з них датовані 13–16 століттям. Планувалося, що ці знахідки стануть основною експозицією майбутнього музею в м. Буську, а сам музей увійде до переліку історичних місць – замків Львівщини "Золота підкова".
ІА "Вголос": НОВИНИ