З такою пропозицією облрада виступила з метою врегулювання гострої проблеми впливу Грибовицького сміттєзвалища на екологічну ситуацію в регіоні та запобігання ситуації, що може посилити соціальну напругу у навколишніх селах.
У зверненні, зокрема, сказано: «Грибовицьке сміттєзвалище, що є найбільшим в Україні та одним із найбільших в Європі, експлуатується без проекту з 1959 року і використовується більше трьох допустимих законодавством періодів. На звалищі складується більше 2 мільйонів тонн токсичних відходів промислових підприємств м. Львова та 8 мільйонів тонн побутового сміття».
«Інфільтрати з ймовірними витоками кислих гудронів утворюють токсичну суміш, яка концентрується у двох озерах-накопичувачах площею близько 2 га та безперервно витікає. Недотримання технологій складування відходів спричинює періодичні пожежі. Велику загрозу для довкілля становлять гудронові озера, що прилягають до територій Грибовицького сміттєзвалища й сіл Грибовичі та Малехів. У зв'язку із негерметичністю та недостатньою висотою стін котлованів, витік десятків тисяч тонн сірчаної кислоти у будь-який час може призвести до катастрофічних наслідків», - йдеться далі.
Згідно з інформацією Жовківської районної ради, нещодавно з одного з озер-накопичувачів під землю витекло 30-40 тонн токсичної речовини кислих гудронів. За 1 км від озера-накопичувача на околиці села Збиранка протягом восьми років з-під землі витікають токсичні речовини, спалена рослинність на території близько 0,5 га. Витоки в згаданому місці останнім часом стали більш інтенсивними. Таким чином у підземні води впродовж тривалого періоду витікає велика кількість токсичних речовин, сірчаної кислоти. Цілком ймовірно, що вони потрапляють до джерел питної води, яких навколо є дуже багато, - адже місцевість належить до території Великого Європейського вододілу Розточчя.
Депутати зазначають, що сесія обласної ради 10 березня 2009 року визнала ситуацію на Грибовицькому сміттєзвалищі та прилеглих територіях критичною, а роботу Львівської облдержадміністрації та виконкому Львівської міської ради щодо виконання Комплексних заходів із стабілізації екологічної ситуації на Грибовицькому сміттєзвалищі визнала незадовільною.
ІА "Вголос": НОВИНИ