Рада просить прискорити процедуру надання підприємству спеціального дозволу на використання надр. Підприємство вже має проект гірничого відводу на розробку родовища вугілля.

Підприємство планує вкласти 85 млн. дол. США лише в геологічну розвідку територію. Загальна сума проекту 4 млрд. грн. 

У цьому ж зверненні депутати також звертаються до самої шахти про те, щоб залучати працівників і компанії з Львівської області для ведення будівництва, земельних і шахтних робіт.

Перед голосування за звернення депутат від «Свободи» Олег Панкевич сказав, що його фракція не буде підтримувати це звернення, оскільки «підприємство веде війну з громадами навколишніх сіл». У чому саме полягає конфлікт депутат не пояснив, але, за його даними, шахта вже уклала угоду з якоюсь китайською фірмою і працювати там будуть китайці, а не місцеві жителі.

Як пояснив голова профільної комісії Михайло Коваль, який доповідав з цього питання, мова йде про залучення 10 спеціалістів з Китаю для пророблення ствола шахти. Всі решта роботи, за його словами, будуть виконувати українці.   

Нагадаємо, дочірнє підприємство «Сі-Сі-Ай Любеля» американської компанії Steleks L.S. є інвестором будівництва шахти «Любельська №1», яка стане першою в Україні приватною шахтою.

Шахта також має стати першою, що розпочне вуглевидобуток на розташованому у Львівській області Любельському родовищі коксівного вугілля.

Промислові запаси коксівного вугілля у Любельському родовищі складають 86,7 млн. тонн.

«Сі-Сі-Ай Любеля» спочатку було створене як спільне підприємство Львівської облдержадміністрації та австралійської компанії CCI Holding Ltd. Згодом облдержадміністрація продала австралійській компанії свою частку в СП через брак коштів на реалізацію проекту. Орієнтовно у 2007 році австралійці продали підприємство американській компанії Steleks L.S.

ІА "Вголос": НОВИНИ