Відповідне рішення було прийняте під час засідання постійної депутатської комісії з питань культури, історико-культурної спадщини, духовного відродження та засобів масової інформації сьогодні.

Також депутати ЛОР просять керівництво та депутатів міста Львова вирішити питання із відселенням сімей, які досі проживають у приміщенні Музею національно-визвольної боротьби.

Начальник юридичного відділу Личаківської райдержадміністрації Ірина Сачала пояснила, що будівля та земельна ділянка на Лисенка,23а перейшли від держави у власність міської ради лише фактично. Жодних документів, які фіксують зміну власника в юридичній площині, немає.

«Є ухвала сесії Львівської міської ради по згоді взяття у комунальну власність. Далі йде рішення виконкому про розпорядження цим майном, як власника. Однак ухвали про взяття майна у комунальну власність і акту взяття-передачі, на жаль немає ні в міської ради, ні у колишнього власника. Ось в цьому й полягає проблема», - розповіла Ірина Сачала.

Вона додала, що якби міська рада в найкоротші терміни виготовила усі необхідні документи, одразу відпала б необхідність судитися із Західним оперативним командуванням.

Завідувач відділу визвольної боротьби України Львівського історичного музею Володимир Бойко, в свою чергу додав, що станом на сьогодні на ремонт приміщення та встановлення спеціального обладнання вже витрачено 5 млн. 700 тис. грн.. Ще 600 тисяч гривень буде освоєно до кінця цього року.

«Жодних скарг від Личаківської адміністрації на нас немає. Ми сплачуємо орендну плату за користування ділянкою. У музей вже вкладено дуже багато грошей. Ми не абсолютно не визнаємо посягань Західного оперативного командування», - підкреслив Володимир Бойко.

Нагадаємо, Міністерство оборони подало до суду з вимогою повернути їм будівлю Музею національно-визвольної боротьби у Львові та прилеглу до нього територію.
 

 

ІА "Вголос": НОВИНИ