Проект рішення опубліковано на сайті Львівської облради.

Звернення підготовлено на клопотання громадсько-патріотичних організацій Львівщини та пропозиції депутатів обласної ради.

Окрім статусу депутати проситимуть кошти на завершення впорядкування меморіальних комплексів з подальшим централізованим державним фінансуванням на забезпечення його діяльності.

«На сьогодні склалася складна ситуація з фінансуванням проектних і будівельних робіт на полях № 42, № 67, № 76. Усі роботи фінансувалися переважно за рахунок місцевих бюджетів м. Львова та області. Упродовж двох останніх років практично не виділялися кошти з державного бюджету», - сказано у проекті звернення.

Директор «Личаківського цвинтаря» Ігор Гавришкевич у коментарі Вголосу сказав, що не чув про таку ініціативу, але загалом її підтримує.

«Центральна влада на наш заповідник ніякого впливу не матиме, бо це є комунальне підприємство. Ми вже мали статус пам’ятки загальнодержавного значення, але Київ ні до чого не спромігся, нічого не робив, жодних змін не проводив. Будь-який заповідник, місцевого чи національного значення, підпорядковується Києву, бо там є Центральна державна служба охорони пам’яток. Єдине, що дає статус «заповідник національного значення», - це право чи можливість отримувати кошти з державного бюджету. Заповідники місцевого значення таких шансів не мають. Фактично Кабмін може прийняти рішення про фінансування місцевих пам’яток, але таких чудес ще не було за час незалежності. Ми скористалися цим і за весь період, маючи статус загальнодержавного, отримали з Києва близько 4 мільйонів гривень.», - пояснив він.

На думку Ігоря Гавришкевича, постанову про національний статус скасували, бо просто не хочуть виділяти гроші.

«Обласна рада хоче звернутись до Кабміну з таким проханням, бо міська влада зовсім про нас не думає. Навпаки, вони забрали у нас навіть місцеве фінансування. Оскільки розголос про недофінансування нашого заповідника пішов, то може область це підхопила і вирішила зробити крок нам назустріч», - зазначив він.

Ігор Гавришкевич сподівається, що зі здобуттям національного статусу музею-заповіднику поновлять державне фінансування: «Якщо нам поновлять статус національного заповідника, то можливо, без жодних гарантій, нам виділять додатково якісь кошти. Адже цього року ми зовсім позбавлені, як державного, так і місцевого фінансування».

«Якщо обласна рада, приймаючи дане рішення, керуватиметься саме цими принципами, про які я говорив, то безумовно я підтримую таке рішення, бо це є надія хоча б на якесь фінансування», - додав він.

ІА "Вголос": НОВИНИ