Як повідомляє кореспондент Вголосу, відповідне рішення підтримали 88 депутатів. Проти проголосували 3 депутати з фракції Партії регіонів.
У зверненні до Президента зокрема йдеться:
«Львівська обласна рада висловлює своє обурення ухваленням Верховною Радою України 21 квітня цього року Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років", який містить вимоги про вивішування на офіційних державних установах червоних прапорів, та вважає його аморальним, незаконним і неконституційним.
Червоний прапор нерозривно пов'язаний з масовим насильством, державним терором і комуністичним геноцидом. Піднімати такий прапор - означає схвалювати злочини проти людяності, солідаризуватися з масовими вбивцями, виправдовувати геноцид. Піднімати червоні прапори означає зухвало глумитися над пам'яттю мільйонів людей, які були замучені більшовицькими катами, вивезені, розстріляні, заморені голодом або кинуті до концтаборів.
Піднімати червоні прапори означає знущатися над пам'яттю 100 мільйонів жертв, яких знищив світовий комунізм у ХХ столітті.
Своїм нечуваним за зухвалістю і цинізмом рішенням Верховна Рада України протиставила себе не лише українській нації, яка найбільше постраждала від комуністичного тоталітаризму, але і світовій громадськості…
Рішення Верховної Ради України суперечить чинному законодавству держави. Відповідно до ст. 20 Конституції України та ст. 23 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» виключно державний прапор є офіційним прапором, який повинен використовуватися на усіх органах влади і місцевого самоврядування.
Зважаючи на це, Львівська облрада звертається до вас із вимогою застосувати право вето щодо Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років", прийнятого Верховною Радою України 21 квітня 2011 року.
В Україні є лише один єдиний прапор перемоги – державний синьо-жовтий стяг».
На пропозицію депутата Василя Куйбіди депутати також виступили з вимогою до Президента України створити комісію для вивчення злочинів тоталітарного комуністичного режиму.
На його ж пропозицію був включений пункт – висловити недовіру нелегітимній Верховній Раді України, яка поступилася національним інтересам при розгляді так званої «харківської угоди», не конституційно продовжила собі термін повноважень і своїми рішеннями відбілює тоталітарний комуністичний режим та розколює український народ.
Своїм рішенням облрада також рекомендувала органам місцевого самоврядування та державної влади, установам та організаціям під час відзначення Днів пам’яті жертв Другої світової війни та Дня перемоги не використовувати копії Прапора Перемоги та будь-яку іншу радянську комуністичну символіку, яка є наругою над пам’яттю жертв московсько-більшовицького та німецько-нацистських режимів.
Обласні депутати рекомендували органам місцевого самоврядування ініціювати проведення позачергових сесій з метою надання оцінки Закону України «Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років».
Львівській ОДА рекомендовано: у рамках відзначення 8-9 травня на території Львівської області Днів пам’яті жертв Другої світової війни, провести поминальні і скорботні заходи для вшанування українців, які стали жертвами московсько-більшовицького та німецько-нацистських режимів.
Депутати звернулися до ієрархів церков та священнослужителів всіх конфесій Львівської області з проханням проводити 8 травня молебні за українців, які загинули у боях за незалежну Україна під час Другої світової війни або стали жертвами московсько-більшовицького, німецько-нацистського та інших окупаційних режимів.
На пропозицію депутата Степана Кубіва, ЛОР рекомендувала міському голові Львова Андрію Садовому звернутися до суду, щоб унеможливити провокації 9 травня.
Наступним пунктом депутати звернулися до правоохоронних органів - забезпечити порядок 9 травня і не допустити провокацій.
Проти цього рішення виступила лише фракція Партії регіонів.
ІА "Вголос": НОВИНИ