За таке рішення проголосувало 105 депутатів, із 106 зареєстрованих.

Під час обговорення звернення депутати ЛОР неодноразово звертали увагу на те, що 20-ий пункт ображає честь та гідність українського народу, а розмови про те, що український національно-визвольний рух співпрацював з Адольфом Гітлером є брехнею. Своєю чергою Європа втручається у внутрішні справи України.

«Європа однією рукою запрошує до себе, а другою кидає під лещата Росії. Чому у Європі не засуджують держави і політику країн, які були на стороні Німеччини у Другій світовій війні?», - відзначив депутат Ростислав Новоженець.

У зверненні Львівська обласна рада висловлює стурбованість ухваленою 25 лютого 2010 року Резолюцією Європарламенту, в пункті 20 якої засуджується Указ Президента України Віктора Ющенка про присвоєння Голові Проводу ОУН Степанові Бандері звання Героя України (посмертно). Депутати Львівської облради закликають своїх колег європарламентаріїв скасувати цей пункт.

«Ми, депутати Львівської обласної ради, будучи беззаперечними прихильниками європейської традиції, вважаємо, що рішення Європарламенту позбавлене серйозного правового та історичного підґрунтя та базується на наклепі про так звану «співпрацю» ОУН з нацистською Німеччиною, яким свого часу комуністичні пропаганда таврувала український національно-визвольний рух часів Другої світової війни. Це твердження є вкрай цинічним, адже Степан Бандера з початку липня 1941 року до жовтня 1944 року був в’язнем гітлерівського концентраційного табору Заксенхаузен, а двох його братів замордовано в іншому гітлерівському концтаборі Освєнцимі», - йдеться у звернені.

Депутати долучили до звернення біографічну довідку про Степана Бандеру, а також документи з судового процесу у Нюрнбергу, які заперечують співпрацю Степана Бандери, ОУН та УПА з Німеччиною у Другій світовій війні.

Депутати звертають увагу Європарламенту на те, що під час Нюрнберзького процесу ні Степана Бандеру, ні ОУН, ні УПА не було визнано колабораціоністами, проте в документі Європарламенту «безпідставно названо Степана Бандеру колабораціоністом під час Другої Світової війни».

Голова Львівської обласної ради також поінформував, що звернення відправлять окремо депутатам, які не були ініціаторами рішення Європарламенту і проголосували за нього, не зовсім знаючи історичної правди про національно-визвольний рух в Україні.

Участь у засіданні Львівської облради взяли також почесні консули Бельгії, Бразилії та Латвії.

Копію звернення надішлють до Президента України Віктора Януковича та Міністра закордонних справ України Петра Порошенка.

ІА "Вголос": НОВИНИ