ЛЬВІВ, 2 ЛИПНЯ, PRESSTIME.COM.UA. – Депутати Львівської облради затвердили програму розвитку сільського зеленого туризму у гірських населених пунктах Львівської області на 2008-2009 роки.

Доповідач з даного питання, заступник голови облради Людмила Козак нагадала, що ця програма була прийнята за основу на минулому засіданні, у ході якого прозвучало ряд пропозицій депутатів до програми.

За словами Людмили Козак, всі пропозиції депутатів були враховані і на розгляд ради винесений доопрацьований проект рішення.

По-перше, програма доповнена додатковими пунктами мети програми: стимулювати розвиток сільського зеленого туризму в гірських населених пунктах; сприяти зміцненню прикордонного співробітництва та розширення зв’язків з країнами-сусідами; легалізація та класифікація зеленого туризму.

Внесено також 4 пункти до очікуваних результатів програми: удосконалення професійного рівня власників садиб сільського зеленого туризму; поліпшення благоустрою сільських населених пунктів; розширення сфери зайнятості сільського населення та створення нових робочих місць; можливість реалізації на місці продуктів особистого селянського господарства.

Для виконання програми формуються обласна та районні робочі групи.

Доопрацьованим проектом рішення пропонується виділити: 208 тис. грн. за рахунок загальних асигнувань на утримання установ культури з наступним поверненням при уточненні показників обласного бюджету за підсумками 9 місяців та 292 тис грн. передбачити при уточненні показників обласного бюджету за підсумками 9 місяців.

Нагадаємо, що 3 червня депутати ЛОР відправили на доопрацювання програму розвитку сільського зеленого туризму в гірських населених пунктах області.

Головною метою програми є підтримка жителів гірських населених пунктів шляхом розвитку сільського зеленого туризму та підвищення спроможності місцевих органів влади на зміцнення туристичної індустрії.

Програма передбачала виконання таких заходів: створення та навчання робочої групи; промоційні акції сільського і зеленого туризму; формування реєстру власників агроосель, проведення семінарів, тренінгів моніторингів; вивчення зарубіжного досвіду та інше.

На реалізацію програми передбачено використати 4,1 млн. грн., з яких 1,5 млн. грн. з обласного бюджету, 2,6 млн. грн. – фінансові установи.

Програмою також передбачалося погашення відсоткової ставки банків на кредити для власників агроосель. Власники агроосель могли б взяти кредити вже у цьому на суму близько 0,6 млн. грн., у 2009 році – 2 млн. грн.

ІА "Вголос": НОВИНИ