Про це повідомив голова комісії з питань освіти та науки Юрій Підлісний сьогодні під час спільного засідання разом з комісією з питань культури, історико-культурної спадщини, духовного відродження та засобів масової інформації.
Як зазначив Юрій Підлісний, його дивує поведінка Львівської облдержадміністрації щодо питання виконання Програми розвитку української мови, української культури та історичної свідомості громадян України на території Львівської області на 2010 – 2014 роки. Адже щорічно інформувати про хід виконання Програми має голова ЛОДА або його профільний заступник.
Нагадаємо, що на минулій сесії про виконання Програми доповідали начальник головного управління освіти та науки Львівської обласної державної адміністрації Михайло Брегін та начальник управління культури ЛОДА Сергій Бурко. Внаслідок чого депутати Львівської облради не змогли дати оцінку звітові Львівської облдержадміністрації щодо розвитку української мови на Львівщині. https://vgolos.com.ua/politic/news/40811.html
«Прикрість ще полягає в тому, що нам не було надано розпорядження голови обласної державної адміністрації щодо виконання цієї програми. Я не знаю чи воно є, чи його немає. Теоретично, з огляду функціонування органів влади, воно би мало бути. Чому нам його не надали, ми не знаємо», - зауважив Юрій Підлісний.
У ході спільного засідання двох комісій депутатам так і не вдалося отримати це розпорядження голови ОДА, очевидно, його взагалі не існує. Окрім того, члени комісій завтра на сесії ще сподіваються заслухати звіт ОДА як про підхід, так і про стан виконання цієї програми, тому що самої інформації від профільних управлінь є недостатньо.
Під час засідання депутати дійшли висновку, що Програма за минулий рік виконувалася в недостатній мірі.
«Причиною цього є як саме ставлення облдержадміністрації, так і певна недосконалість самої Програми. В нас є певні сумніви щодо доцільності визнавати роботу ОДА недостатньою. Можливо, через ставлення органів державної влади до цієї Програми буде визнано роботу ЛОДА незадовільною», - висловив думку Юрій Підлісний.
Депутати вбачають недосконалість програми саме у відсутності конкретики, у розпорошування коштів, бо занадто багато напрямків вона намагається охопити. Саме тому членами комісій було вирішено надалі вдосконалити Програму розвитку української мови і скоротити кількість її пунктів (зараз їх нараховується 90).
Депутат від ВО «Свобода» Ірина Фаріон додала, що Львівська обласна державна адміністрація виявилася абсолютно неспроможною здійснювати у Львівській області гуманітарну політику. І саме тому депутати обласної ради з цього приводу вдруге висловлять свою незадовільну оцінку роботі ЛОДА.
За словами Ірини Фаріон, після визнання роботи ЛОДА незадовільною питання виконання Програми розвитку української мови буде поставлено на контроль, а ЛОДА буде зобов'язано назначити людину, яка буде відповідати за це.
«Крім того, у листопаді 2011 року я буду ініціювати заслухання звіту про здійснення цієї програми, звітів мера Львова, мера Трускавця, мера Моршина. Бо реалізація програми з питань функціонування української мови лягає передусім на плечі виконавчої влади», - зазначила депутатка від ВО “Свобода”.
ІА "Вголос": НОВИНИ