«Усі питання, які хвилюють інвалідів, ми розглянемо з ініціативною групою. ЛОДА докладе усіх зусиль для того, щоб максимально посприяти вирішенню проблем інвалідів», - заявив Геннадій Дмитренко під час зустрічі з пікетувальниками-чорнобильцями, які зібралися під стінами облдержадміністрації.

Під час зустрічі Г. Дмитренко запропонував, щоб представники інвалідів-чорнобильців створили ініціативну групу. Пізніше було вирішено, що зустріч представників ініціативної групи з керівництвом ЛОДА відбудеться на початку наступного тижня.

Основним питанням, з яким звернулись пенсіонери-інваліди, представники громадських організацій, є встановлення розміру пенсії по інвалідності в кратному розмірі до прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. За словами представників Пенсійного Фонду у Львівській області, вирішити це можна тільки через внесення змін до Закону України «Про статус та соціальних захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

У зв’язку з правовою колізією в питанні обчислення мінімальних розмірів пенсій інвалідам-чорнобильцям частина пенсіонерів для вирішення цього питання звертається в судові органи. Після набрання чинності судових рішень органи Пенсійного фонду забезпечують їх виконання в межах компетенції.

Як повідомив начальник головного управління Пенсійного Фонду у Львівській області Олександр Другов, органи Пенсійного фонду у Львівській області при обчисленні пенсій інвалідам, в яких встановлено причинний зв’язок з Чорнобильською катастрофою, використовують чинні в даний час нормативні акти.

«На даний час проведені перерахунки та доплати пенсій на підставі судових рішень на суму 1,25 млн. грн. особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. І в подальшому органи Пенсійного фонду забезпечать виконання судових рішень, які набрали законної сили», - наголосив О.Другов.

Представники Пенсійного Фонду запросили учасників пікету, які мають рішення судів, які набрали законної сили, розібратися по кожній справі індивідуально, вивчити проблемні питання, в громадську приймальну ПФУ у Львівській області.

Як зазначила присутня під час зустрічі з чорнобильцями головний лікар обласного спеціалізованого диспансеру радіаційного захисту населення Тетяна Пошивак, на диспансерному обліку в області перебувають 8154 осіб, постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС. «Впродовж цього року скарг щодо диспансерного лікування не поступало. Усі, хто звертається до нас за допомогою, отримують необхідне обстеження та лікування», - додала Т.Пошивак.

ІА "Вголос": НОВИНИ