ЛЬВІВ, 16 СІЧНЯ, PRESSTIME.COM.UA. — 15 січня у Львівській ОДА, за участю першого заступника голови облдержадміністрації Валерія П’ятака, відбулася нарада щодо подальшого розвитку гірничо-хімічних підприємств Львівщини, виконання природоохоронних заходів у 2008 році та формування переліків робіт, які плануються здійснити підприємствами, у межах виділених бюджетних коштів в розмірі 10.0 млн. грн. у 2009 році.
Як повідомляє прес-служба ЛОДА, у нараді взяв участь директор департаменту хімічної промисловості Мінпромполітики України Володимир Мєшков.
На нараді було відзначено, що фінансування робіт на природоохоронні роботи загального фонду держбюджету вкрай недостатні. Відтак було прийнято рішення Львівській облдержадміністрації спільно з Мінпромполітики звернутися до Кабінету Міністрів України щодо додаткового виділення, із стабілізаційного фонду Держбюджету України коштів у сумі 45.0 млн. грн., на фінансування капітальних витрат цих підприємств.
Валерій П’ятак звернув увагу керівників гірничо-хімічних підприємств, що в умовах недостатнього фінансування потрібно скерувати виділені кошти на проведення заходів з підтримання життєдіяльності підприємств та запобіганню виникнення техногенних аварій.
Під час обговорення були подані пропозиції, регіональному відділенню ФДМ України у Львівській області, щодо прискорення приватизації Стебницького ДГХП «Полімінерал» та відображення у плані приватизації вирішення екологічних та соціально-економічних проблем Дрогобицького регіону за кошти потенційного інвестора.
Як зазначив Валерій П’ятак, під час наради також було розглянуто та схвалено в цілому Програму охорони навколишнього природного середовища Львівської області на 2009-2012 роки, яка після доопрацювання буде внесена на розгляд сесії обласної ради.
Як повідомили Presstime у Держуправлінні охорони навколишнього природного середовища у Львівській області, також було зобов’язано керівництво ВАТ «Гірхімпром» і представників гірничо-хімічних підприємств у тижневий термін здійснити інвентаризацію першочергових природоохоронних заходів для підтримання техногенно-екологічної безпеки в зоні діяльності підприємств на 2009 рік, а також розрахувати вартість виконання цих заходів за кошти держбюджету і, частково, з фонду охорони навколишнього середовища у складі обласного бюджету.
ІА "Вголос": НОВИНИ