ЛЬВІВ, 12 ЛЮТОГО, PRESSTIME.COM.UA – Міська рада планує значно скоротити час отримання дозвільних документів на ведення бізнесу в 2 рази.
Про це сьогодні під час прес-конференції повідомив перший заступник міського голови Львова Олег Синютка.
До зменшення часу отримання дозволів сприяла співпраця з агентством США з міжнародного розвитку в рамках проекту сприяння торгівлі та інвестиціям USAID/TIBA. Проект розрахований на удосконалення та спрощення системи дозвільних процедур.
«Сьогодні після, рекомендацій, котрі нам дасть проект TIBA ми хочемо перейти взагалі на інший формат, коли підприємець буде здавати лише один раз документи, а вже в кінці отримувати повністю весь готовий продукт і весь процес буде проходити без участі підприємця. Це буде принциповий крок», - повідомив Олег Синютка.
Водночас заступник голови Держкомпідприємництва України Галина Яцишин зауважила, що в законодавстві України передбачено, що досягти такої схеми можна протягом 3 років.
«На жаль це не можна зробити сьогодні. Для того, щоб процедуру поставити в правильну схему потрібно час. В комітеті Верховної Ради для другого читання обговорено і представлено проект про внесення змін до Закону України «Про дозвільну систему в сфері господарської діяльності». Було запропоновано поправку до цього законопроекту, щоб зробити це протягом 3-ох років», - поінформувала вона.
Своєю чергою заступник директора регіональної місії Агентства США з міжнародного розвитку в Україні, Молдові, Білорусії Сара Вайнз повідомила, що впровадження в Україні нової концепції дозволить скоротити час отримання дозволів на 200%, понизити вартість цієї процедури приблизно на 20-30% та понизити корупцію у даній сфері на 5-50%
«У порівнянні з іншими країнами, при проведені міжнародних досліджень, Українська дозвільна система є одна з найбільш складних та непрозорих систем в світі. Українські бізнесмени вже довший час нарікають, що дозвільна система створила серйозні перешкоди для їх можливостей інвестувати в країну. Дослідження проведені міжнародними організаціями показують, що в Україні один з найвищих рівнів складності у ведені бізнесу, особливо в приватному секторі. Ми маємо багато яскравих прикладів, коли навіть одні з найбільш впливових осіб в Україні, котрі намагалися інвестувати в готелі та іншу інфраструктуру, і в котрих пропало бажання робити це, оскільки це забирало їм роки і багато грошей, щоб зробити інвестиції ефективними», - зазначила Сара Вайнз.
Основні рекомендації, котрі надали американські колеги українській владі, стосуються ефективності залучення дозвільних офісів до співпраці з єдиними офісними центрами, отримання підприємцями зворотного зв’язку від центрів, рекомендації по удосконаленню заходів з контролю над видачею документів, і які рішення потрібно приймати на рівні місцевої влади, щоб забезпечити дієвий контроль.
ІА "Вголос": НОВИНИ