ЛЬВІВ, 29 ЛИПНЯ, PRESSTIME.COM.UA. — Міністерство фінансів не планує виділити кошти «Львівській залізниці» на ліквідацію наслідків стихії.
Про це на прес-конференції повідомив начальник ДТГО «Львівська залізниця» Михайло Мостовий.
«Своїх коштів на повну ліквідацію залізниця немає. Залізничники стривожені тим, що вчора на засідання уряду Міністерство фінансів виступило категорично проти виділення коштів на ліквідацію наслідків, котрі створила стихія», — проінформував Михайло Мостовий.
За його словами, Мінфін необґрунтовано не хоче виділити кошти.
«Тут велику роль грає не уряд, а Мінфін. По результатах багаторічної роботи міністерства фінансів у мене склалося враження ніби головна їхня задача це «не дати». Вони нам кажуть робити все за своїми силами», — заявив Михайло Мостовий, додавши, що на даному етапі залізниці від мінфіну потрібно 120-180 млн. грн..
Михайло Мостовий зазначив, що стосовно даного питання мав телефонну розмову з міністром транспорту Йосипом Вінським і той підтримує позицію «ЛЗ».
«Ми йому надали всю інформацію окремо по кожному об’єкту. На засіданні уряду він наполегливо виступав за те, щоб кошти були виділені. Це людина настирлива і я думаю він докладе усіх зусиль для того, щоб нам було виділено хоч якісь кошти», - прокоментував Михайло Мостовий.
Нагадаємо, що загалом сума завданих від стихії збитків «Львівської залізниці» становить 440 млн. грн..
25 липня на Львівській залізниці оголосили надзвичайний стан через негоду.
О 1 год. 30 хв. На перегоні Гребенів-Сколе через зсув грунту та падіння дерева на колію стався схід з рейок одним колесом електровоза вантажного потяга та одного вагона. На дільницях Львів-Сянки, Товмачик-Дилятин, Явора-Турка (через затоплення тунелю), Старий Самбір-Стрілки через підмивання та затоплення колії тимчасово припинено рух вантажних та пасажирських потягів. Також для руху закрили станцію Моршин та одну колію станції Стебник.
Як повідомляло агентство, 23-27 липня в Західній Україні пройшли сильні грозові дощі. Загалом на території Львівської, Закарпатської, Тернопільської, Чернівецької та Івано-Франківської областей залишаються підтопленими 40 тис. 601 житловий будинок та 33 тис. 882 га сільськогосподарських угідь, пошкоджено 360 автомобільних та 561 пішохідних моста, розмито 680,61 км автомобільних доріг.
На Львівщині найбільше від паводку постраждало 9 районів — Городоцький, Дрогобицький, Жидачівський, Миколаївський, Самбірський, Сколівський, Старосамбірський, Стрийський, Турківський та 4 міста — Борислав, Дрогобич, Моршин та Самбір.
За словами голови Львівської облради Мирослава Сеника на ліквідацію наслідків паводку потрібно 340 млн. грн.
ІА "Вголос": НОВИНИ