Про це сьогодні під час круглого столу з обговорення проблемних питань розвитку підприємництва у Львівській області сказав член ради Комітету підприємців Львівщини Ігор Маркуц
За словами Ігоря Маркуца, робота Податкової адміністрації наразі не викликає великого захоплення, адже ДПА перетворилася в інструмент фіскального тиску на шляху виконання показників бюджету.
“Відбувається незаконне нарахування під час перевірок, незаконне зменшення податкового кредиту, постійне донарахування органами ДПА зобов'язань з підстав щодо яких вже протягом років існує судова практика на користь платників податків - це товаро-транспортні накладні, акти виконаних робіт без зашифровки і таке інше”, - зазначив член ради Комітету підприємців Львівщини.
Як зауважив Ігор Маркуц, також існує практика вимагання непередбачених законодавством документів при отриманні різних довідок, свідоцтв, практика проходження співбесід з представниками органів ДПА по різних питаннях, передплата “Податкового віснику”, практика неприйняття податкових декларацій, які є від'ємними. Також представник підприємницького сектору звернув увагу на факти безпідставного зменшення ПДВ з подальшою судовою тяганиною на рік.
“Результатом цих дій є погіршення інвестиційного клімату області, зменшення ділової активності, що веде до зменшення надходжень до бюджету. Фактично ми вбиваємо гуску, яка несе золоті яйця”, - підкреслив член ради Комітету підприємців Львівщини.
Член Бориславської вільної профспілки захисту підприємців Оксана Ницько також повідомила про незаконні перевірки місцевих підприємстві інспекторами ДПА у Львівській області.
“Перевірка, як така, не проводилася. Усе зводилося до “вибивання” штрафів за надумані, а не конкретні порушення у сумі 600-700 гривень. Окрім того, вимагали хабарі. Це інспектори мотивували тим, що є плани на штрафи”, - сказала Оксана Ницько.
Окрім того, є численні претензії підприємців до Львівської митниці.
“Митниця з органу інфраструктурного, який мав би просто обслуговувати бізнес, пов'язаний з імпортом-експортом товарів, перетворилася на серйозний фіскальний орган з завищеними планами по збору мита та ПДВ. Якщо ми хочемо стати експортно-орієнтованою країною, то як можна щоквартально збільшувати план по збору мита та ПДВ з імпортних товарів?”, - поставив риторичне запитання Ігор Маркуц.
Як зазначив представник підприємців Львівщини, є дуже актуальним питання митної вартості.
“Відбувається підняття митної вартості на 20%, а в деяких випадках — на 100% і більше. Є випадки повернення вже розмитненого автомобіля назад з метою донарахування платежів в бюджет по митній вартості та ПДВ ще на декілька тисяч гривень”, - зауважив Ігор Маркуц.
Обурення підприємців також викликає розмитнення деяких митних товарів в певних конкретних відділах. Зокрема, меблі розмитнюють в Рогатині, квіти — в Києві.
“Наслідком є суттєве обмеження конкуренції, неможливість конкурувати за ціновим чинником, оскільки одним донараховують 10% до митної вартості, іншим — 100% на однакові групи товарів, збільшення витрат на логістику і переоцінених витрат бізнесу. В свою чергу, це призводить до підвищення цін на імпортні товари, адже всі витрати закладаються в кінцеву ціну товару”, - розповів представник підприємницьких кіл Львівщини.
Насамкінець Ігор Маркуц наголосив, що підприємницьке середовище Львівської області готове працювати, платити податки, виплачувати зарплату, але підприємці висувають дві вимоги.
“Ми вимагаємо чіткої та незворотної процедури притягнення до відповідальності чиновників, за актами яких рішення було скасоване в судовому порядку. Адже не відбувається співпраця з чиновниками, який знає, що в нього не буде жодної відповідальності за ті дії, які він вчиняє. Відносно митної вартості, то варто зробити процедуру зрозумілою, прозорою, наближеною до закупівельних цін”, - зазначив член ради Комітету підприємців Львівщини.
Вислухавши озвучені підприємцями Львівщини зауваження, Михайло Цимбалюк звернувся до голова ДПА у Львівській області Віталія Пекарчука з вимогою проведення перевірки за фактами порушення та належне реагування на них.
ІА "Вголос": НОВИНИ