Як розповідає учасник круглого столу, вони опрацьовували питання, що стосуються регуляторної діяльності підприємств малого та середнього бізнесу, визначили певні аспекти та бачення проблем підприємців.

Як виявилось при дослідженні, пояснює Кохалевич, є непогані законодавчі ініціативи, прийняті ще у 2005 році, у яких передбачено досить багато хороших речей для підприємців.

«Ми розглядали моменти, які викликають передумови для корупції та інших проблем підприємця у рамках отримання певних дозволів», - каже підприємець.

«Важливим моментом є перший аспект – час отримання будь-якого дозволу. Ми бачимо, якщо певний часовий термін переходить всякі логічні мірки, з’являється перший момент породження корупції. Адже це змусить підприємця сплатити певні кошти для пришвидшення отримання дозволу», - роз’яснює він.  

Другим аспектом, за дослідженнями експертів, є багатоступінчатих дозволів: «Це коли для отримання певного виду діяльності, підприємець повинен велику кількість кабінетів, щоб отримати даний дозвіл. Як відомо, кожен чиновник має право давати відповідь протягом 30 днів. Якщо ж потрібно 7-8 підписів, то підприємець може на них чекати і до 8 місяців».

Наступним аспектом, за словами заступника голови КПЛ, є складність певних застарілих технічних нормативів і регламентів та використання нормативів, що «стрижуться під загальну гребінку». Проте, на їхню думку, складність виробництва кожного підприємства різна – це і екологічні наслідки та інші небезпеки.

«Далі, маленькі приміщення розміром до 100 квадратних метра повинні регламентуватися простими і зрозумілими регламентами і виконуватися за невеликі кошти. Також має місце проблема створення своїх фірм при дозвільних органах, які за вищі, ніж на ринку, гроші, надають так звані послуги», - продовжує експерт.

Ще однією проблемою є поінформованість підприємців до доступу до державних ресурсів. «Допустимо, про проведення тендерів підприємці дізнаються в останній момент, у результаті підприємець не має часу підготувати і фахово подати тендерну чи конкурсну документацію», - додає він.

За його словами, ці проблеми експерти піднімали, окрім місцевих органів влади, на рівні Комітету ВРУ з питань підприємництва. «На жаль, багато органів, які декларують ведення переговорів з підприємцями, створені лише формально», - підсумував доповідач.

ІА "Вголос": НОВИНИ