Про це повідомила прес-служба Львівської міськради.

Відбулась презентація та майстер-клас для вчителів музики, образотворчого мистецтва та трудового навчання закладів освіти Франківського району. Участь взяли близько 30 учителів.

«Такі майстерні, «школи» як ми їх називаємо, - це дуже повчально, дуже наглядно і дуже корисно. Обмін досвідом, можливість побачити своїх колег, побачити-почути щось нове. Бо все це є дуже важливе для якісної роботи педагогів. Адже вчитель, перш за все, мусить організувати цікавий процес навчання для своїх учнів, а цього важко досягти, якщо самому не навчатись», - каже керівник відділу освіти Франківського району Оксана Росипська.

Для вчителів провели презентацію на тему: «Музичне мистецтво як унікальний фактор формування творчих здібностей, креативної особистості через традиції школи та обряди українського народу». Також вчителі взяли участь у майстер-класі зі співу колядок та виготовлення Різдвяного павука.

«Різдвяного павука виготовляють із соломи, але ми виготовляємо його сьогодні з підсобного матеріалу – невеличких трубочок, оскільки солома – крихкий матеріал і для такого групового навчання не дуже підходить, особливо за обмеженої кількості часу. Бо то не проста робота. Все залежить від того, наскільки ручки зуміють крутити нитку. Зуміють вправно, то вийде гарно, в іншому випадку – нитка буде крутитись, плутатись. Але ми для того є, щоб показати, розказати, продемонструвати.

Взагалі цей витвір – Різдвяний павук, - просто чудовий. Колись вважалося, що він має бути в кожній хаті як оберег від злого ока, від злих намірів. По павуку можна було побачити, з якими намірами прийшла людина до вашої оселі: якщо з добрими – павук буде стояти на місці, якщо зі злими – він має силу крутитися довкола свої осі», - розповіла куратор майстер-класу, вчитель СШ № 66 Наталія Борис.

«Такі школи в нас відбуваються традиційно. І сьогодні на базі нашої школи відбулась педагогічна майстерня для вчителів образотворчого мистецтва, музичного мистецтва і частково трудового навчання. Основною темою був розвиток творчої креативної особистості. Тема звучить, звісно, ширше, але такий є короткий зміст. Чому ми обрали таку тему? Тому що зараз багато в педагогічній літературі з’являється термінів «творча особистість», «креативна особистість». Сьогодні презентували, як ми до того йдемо, які ми застосовуємо підходи, щоб її виховати. Тема є дуже глибока, вона не є проста, хоча на перший погляд так може видаватись. Тому сьогодні ми презентували нашим колегам з інших шкіл, як ми у нашій школі розвиваємо у наших учнях оту творчу, креативну особистість. Правду кажучи, тяжко було все те, що ми маємо, чим могли б поділитись, вмістити у дві години, які були передбачені для майстерні», - розповіла директор школи № 66 Лілія Фещук.

Нагадаємо, школи професійного розвитку вчителів проводять у кожному районі Львова. Управління освіти Львівської міської ради реалізовує програму розвитку освіти Львова. Навчально-методичний центр освіти м. Львова готує навчальні семінари, тренінги, майстер-класи для вчителів-предметників та педагогів початкових класів. В навчаннях беруть участь понад 2 тис. педагогів.

ІА "Вголос": НОВИНИ