За його словами, на наступні 20-25 років для Львова потрібно передбачити територію розміром 180 га для облаштування її для цвинтаря. Петро Крупа поінформував, що сьогодні ведуться розмови з представниками влади навколишніх населених пунктів, зокрема сільради Сорок Львівських, Миклашівською сільрадою та Лисичанською сільрадою щодо облаштування кладовища на їх території.

«Стосовно Миклашівської сільради, то там мова сьогодні йде стосовно 60 га землі», - зазначив Петро Крупа.

Водночас керівник інститут «Містопроект» Віталій Дубина відзначив, що така кількість території потрібна у випадку, якщо люди продовжуватимуть ховати людей традиційним способом. Як варіант розглядається будівництво крематорію, при ньому, потреба у площі землі для облаштування кладовища складала б 15 га.

«Тут значну роль відіграє свідомість людей. У генплані передбачено 180 га землі для облаштування під кладовища. Будівництво крематорію розглядається в генеральному плані лише, як варіант», - повідомив Віталій Дубина.

Нагадаємо, що у відкоригованому генеральному плані міста Львова, житлову розбудову міста запропоновано робити у Північному напрямку, також вул. Варшавська, Рясне, вул. Зелена-Вашингтона, Хуторівка, Стрийська. Крім того, планується побудувати великий об’єм житла у у Лисиничах, Сокільниках, Зимній воді, Холодновідці, Рясній Руській, Бірках та ін..

У генплані місто розглядається, як містобудівна система «Великий Львів». Система виділяє територію навколо Львова в межах 3-5 кілометрової зони впливу кільцевої дороги. Система включає такі населенні пункти як: м. Винники, м. Дубляни, смт. Брюховичі, Рудно, сс. Малехів, Муроване, Сороки Львівські, Кам’янопіль, Лисиничі, Підбірці, Волиця, Бережани, Пасіки Зубрицькі, Зубра, Солонка, Сокільники, Скнилів, Лапаївка, Холодновідка, Зимна вода, Рясна Руська, Бірки, Збиранка, Малі Грибовичі, Великі Грибовичі. Загалом 26 населених пунктів, на території 33 тис. га з 816 тис. населення, з яких 83 тис. за межами Львова. Основна увага у плані наголошується на розвитку ринкової інфраструктури, а саме логістики, та туризму. Передбачається, що приоритетним транспортом у Львові буде трамвай.

Зараз у Львові діє генеральний план, затверджений 1993 року.

ІА "Вголос": НОВИНИ