ЛЬВІВ, 5 ЧЕРВНЯ, PRESSTIME.COM.UA. - Завдяки впровадженню у минулому році програми енергоменеджменту Львівській міськраді вдалося заощадити майже 2,5 млн. грн.

Про це повідомила начальник відділу економічного розвитку управління економіки Львівської міськради Вікторія Довжик під час прес-конференції сьогодні.

«Завдяки програмі енергоменеджменту на сьогодні ми знаємо споживання кожного ресурсу у бюджетних будівлях за місяць. За підсумками річного моніторингу ми визначили 40 найбільш енергозатратних бюджетних будівель, серед яких школи-інтернати, садочки, один корпус лікарні швидкої допомоги. На оплату використаних ними носіїв йдуть значні кошти з міського бюджету», -- розповіла Довжик.

З її слів, вже склали енергетичний паспорт кожної бюджетної будівлі, буде створений також розширений паспорт, у якому будуть проаналізовані причини надмірної енергозатратності та заходи, потрібні для її зменшення.

«Існує три причини перевищення рівня енергоспоживання: поведінка людей, експлуатація та сама технологія. Поведінка людей на даному етапі вже ефективно контролюється», -- зазначив виконавчий директор асоціації «Енергоефективні міста України» Анатолій Копець.

З його слів, завдання програми енергоменеджменту - скоротити непродуктивні витрати з бюджету, не знизивши при цьому рівень комфорту у будівлях, створити перспективи залучення інвестицій у бюджетну сферу, «адже інвестор ніколи не дасть грошей у сферу, яка не контролюється місцевою владою»; програма передбачає також візуалізацію енергозатратності за міжнародною шкалою, створення відповідних плакатів для кожної будівлі.

Завдяки впровадженню програми минулого року у міському бюджеті вдалося заощадити майже 2,5 млн. грн., але ефективність її впровадження буде видно у довгостроковому періоді, резюмувала Довжик.

Європейська система енергозбереження, окрім Львова, впроваджується в Івано-Франківську. Досвід цих міст переймають також Луцьк, Ковель, Херсон, Кам'янець-Подільський.

ІА "Вголос": НОВИНИ