За його словами, саме тому парламент не розглядає дострокове припинення повноважень депутатів-сумісників.
«Ми б давно розглянули ... але разом з тим весь час виникають аргументи, що завтра буде оголошено про адміністративну реформу, про об'єднання міністерств і відомств, їх укрупнення, скорочення чисельності. Таким чином, деякі повернуться в рідні пенати, тобто до Верховної Раду», - зазначив спікер.
Він вважає, що розглядати припинення повноважень тільки одного депутата-сумісника недоцільно.
«Це дійсно велика ганьба. Але питання потрібно вирішувати або за всім, або ні по кому», - додав Литвин.
Спікер зазначив, що він не має наміру оголошувати війну таким депутатам, оскільки піклується про працездатність Ради.
Нагадаємо, серед депутатів-сумісників є представники фракції Партії регіонів Геннадій Васильєв, Василь Горбаль, Володимир Демішкан, Анатолій Злочевський, Микола Джига, Григорій Ілляшов, Дмитро Саламатін, Володимир Фесенко, фракції КПУ Ігор Калетник і фракції Народної партії Микола Шершун.
Раніше депутати від НУ-НС закликали Литвина забезпечити дострокове припинення повноважень тих депутатів, які суміщають свій мандат з роботою в органах виконавчої влади.
Ще на початку жовтня міністр юстиції Олександр Лавринович заявив, що питання депутатів-сумісників буде вирішено найближчим часом.
"Що стосується суміщення, то і в редакції (Конституції) 1996 року, і після змін 2004 року воно не дозволялося Це порушення Конституції.", - Наголосив він.
Однак 5 листопада парламентарії відмовилися розглядати це питання. "За" проголосували лише 132 депутати.
На сьогодні в парламенті є 10 депутатів-сумісників, у тому числі голова Львівської ОДА Василь Горбаль.
ІА "Вголос": НОВИНИ