Примітивні риби Acanthodes bronni були загальними предками всіх хребетних щелепних на Землі, включаючи і людей.
Аналіз черепної коробки доісторичної риби підтвердив, що вона була прабатьком сучасних форм життя, а це і риби, і птахи, і рептилії, і ссавці, і люди. Ці акули існували до появи ранніх видів акул і костистих риб, в результаті чого з'явилася людина.
Знайдено ці копалини в Європі, Північній Америці та Австралії. У порівнянні з іншими акулами, древній вид був порівняно невеликим, всього 30 см удовжину, замість зубів у нього були зябра, великі очі, а харчувалася акула планктоном. І якщо раніше вчені не могли знайти зв'язок між костистими рибами і акулами, то тепер він виявлений.
Стародавня акула мала щелепу, яка схожа з щелепою сучасних хребетних істот. Акули акантоди вимерли 250 мільйонів років тому, і від них залишилися лише невеликі фрагменти. Однак за допомогою новітніх технологій та відомостей дослідникам вдалося переглянути скам'янілості стародавніх доісторичних акул. З точки зору науки ці риби становлять великий інтерес, тому що вони є багатими джерелами анатомічної інформації.
Аналіз зразка у поєднанні з недавніми скануваннями черепа дає можливість провести переоцінку того, як з'явилися люди на Землі. А також визначити важливий еволюційний перехід в історії життя. Таким чином, людство, по суті, пішло від стародавніх доісторичних акул.
Джерело: ТСН
ІА "Вголос": НОВИНИ