Мається на увазі технологія опромінення самців комарів Aedes aegypti рентгенівськими або гамма-променями, щоб їх насіннєвий матеріал став безплідним. Цьому методу близько 10 років, його застосовували раніше для скорочення популяції таких комах, як плодові мушки, пише «Лента» з посиланням на «Reuters».

Передбачається, що оброблені в лабораторіях самці комарів будуть випущені в дику природу, де злучатимуться з самками цього ж виду. Самки відкладуть дефектні яйця, з яких личинки не розвинуться, завдяки чому кількість комах в даній місцевості зменшиться.

За словами заступника гендиректора агентства Альдо Малавазі, якщо в Бразилії буде випущено на волю величезна кількість стерильних самців, то через кілька місяців популяція комарів зменшиться. Однак, додав він, це має бути доповнене іншими методами.

Протягом декількох місяців технологія відпрацьовувалася в Італії – і популяція комарів скоротилася приблизно в п'ять разів. У Китаї результат доходив до стовідсоткового зникнення комах.

Крім Бразилії, зацікавленість технологією висловили інші країни, такі як Мексика, Гватемала, Сальвадор і Індонезія.

Нагадаємо, переносниками вірусу є комарі роду Aedes. Вірус уже було виявлено у 22 країнах Північної та Південної Америки. Випадки зараження були зафіксовані вже й у Європі, спочатку в Данії, а потім у Португалії, Фінляндії та Німеччині. 

Додамо, вірус Зіка провокує народження недорозвинутих дітей.

1 лютого Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила спалах вірусу Зіка надзвичайною ситуацією для країн Латинської Америки і глобальною загрозою світового масштабу. 

ІА "Вголос": НОВИНИ