За його словами, особливо тривожний показник числа індивідуальних колодязів, які не відповідають санітарно-гігієнічним нормативам за вмістом нітратів, зафіксовано в Кіровоградській (51%), Миколаївській (61,1%), Полтавській (48,3%), Сумській (59,3%), Хмельницькій (49,7%), Черкаській (50%).

«Всього було досліджено 58614 проб води за санітарно-хімічними показниками і 40888 за мікробіологічними. За результатами дослідження, близько 33% проб води не відповідають вимогам гігієнічних нормативів за вмістом нітратів, а також близько 24% – за мікробіологічним показником», – сказав Головний державний санітарний лікар.

Геннадій Рожков зазначив, що наслідками перевірки стала заборона експлуатації 4361 криниць і каптажів.

«Служба проводить щомісячний моніторинг вмісту нітратів у колодязях та каптажах джерел, воду з яких використовують для вживання дітьми віком до трьох років. Ми постійно інформуємо населення щодо її якості», – наголосив він.

Держсанепідслужба здійснює також перевірку якості мінеральних вод. «На сьогодні у нас є результати перевірки конкретних найменувань мінеральних вод. Як тільки будуть підписані протоколи досліджень, ми оприлюднимо результати», – сказав Головний державний санітарний лікар України.

ІА "Вголос": НОВИНИ