Особливо це небезпечно для здоров’я дітей, пише «Добрий лікар».

Первинний дим вдихають курцi, вторинний перебуває довкола людини, яка курить. А третинний дим утворюється напiвлетючими речовинами, котрi осiдають на предметах, одязi, волоссi, шкiрi людини, -- пояснює Тетяна Андреєва, кандидат медичних наук, експерт з питань впливу куріння на здоровя людини. – Пiзнiше вони пiднiмаються у повiтря або через дотики потрапляють на шкiру інших людей, потім - в кров. У групі ризику опиняються діти, бо до їхнього органiзму потрапляють токсичнi та канцерогеннi речовини.

В Українi проводили дослiдження на цю тему. Виявилось, що здоров’я дiтей, чиї батьки курять, але не вдома, є гiршим за тих, чиї батьки не курять взагалi. А якщо курцi вiдмовляються вiд палiння, їхні дiти перестають часто хворiти.

Невже дим може бути таким небезпечним?

Тютюновий дим мiстить бiльше чотирьох тисяч компонентiв, чимала кількість яких є токсичними, мутагенними, канцерогенними, -- говорить Петро Бідзіля, кандидат медичних наук, асистент кафедри внутрiшнiх хвороб Запорiзького державного медичного унiверситету. -- Найгіршим є той факт, що в тютюновому димi мiститься не лише нiкотин, але й смоли. Саме ці речовини й провокують страшні мутації.

Отож, потрапляючи до рота, дим несе мільйони небезпечних речовин, по мірі охолодження він конденсується й утворює смолу. Саме смола й становить найбільшу небезпеку. Вона осідає в дихальних шляхах, викликає не лише захворювання легень, але й паралiч очисного процесу в легенях, знижує роботу iмунної системи. Зрештою, викликає рак (легенів, ротової порожнини, стравоходу, гортанi).

Цианiстий водень нищить вiйки бронхiального дерева, що може призвести до накопичення токсичних агентiв у легенях, а отже, до розвитку хвороби. Є й iнші токсичні агенти, дія котрих не проходить безслідно для здоров’я людини. Серед таких, наприклад, двооксид азоту i формальдегiд.

А ще в тютюновому димі є радіоактивні компоненти, наприклад, такі як полонiй, радій, торій. Тому випалювання навiть однiєї сигарети викликає широкий спектр фiзiологiчних реакцiй. Що вже говорити, про випадки, коли такого удару організм зазнає бодай час від часу чи регулярно.

Додам, що крім процесу мутації розвиваються й захворювання серця, кровоносних судин, органів дихання. Йдеться про атеросклероз, iшемiчну хворобу серця, артерiальну гiпертензiю, хронiчнi ларингiт, бронхiт, пневмонiю.

ІА "Вголос": НОВИНИ