Україна – у топ-десять чемпіонату Європи серед жінок U-19. Потрапити у десятку найкращих – це й було завданням Олександри Мироненко та Євгена Скиби на континентальній першості.

Команда основну мету виконала навіть попри те, що в країні триває повномасштабна війна і в таких умовах не було можливостей для повноцінної підготовки. 
На чемпіонаті Європи українки зіграли шість поєдинків, з яких два – виграли і в чотирьох матчах поступилися. Відтак, замкнули десятку найсильніших на турнірі.

Група D: Велика Британія – Україна       8-13   (1-3, 4-5, 2-3, 1-2)
Група D: Україна – Португалія      10-14    (3-1, 3-6, 3-4, 1-3)
Група D: Нідерланди – Україна       24-3   (6-0, 8-1, 5-0, 5-2)
1/8 фіналу: Італія – Україна       29-4   (6-0, 8-3, 7-1, 8-0)
Класифікація 9-12 місця: Швейцарія – Україна     1-17   (1-2, 0-4, 0-4, 0-7)
Гра за 9-10 місця: Україна – Сербія       4-12    (2-0, 1-5, 0-4, 1-3)

Виступ жіночої збірної на чемпіонаті Європи U-19 підсумував президент федерації водного поло України Олександр Свіщов.

⁃ Олександре Юрійовичу, як оціните результат збірної України на чемпіонаті Європи в Ізраїлі? 

 ⁃ З огляду на те, що у нашій країні триває повномасштабна війна, дівчата не мали можливості повноцінно провести підготовку до чемпіонату Європи. Було багато труднощів організувати спільний та тривалий збір, адже усі гравці перебували у різних країнах Європи. Повноцінно команда в повному складі тренувалась лише у Нідерландах десять днів, а далі - вже офіційні поєдинки. В Ізраїлі мені сподобались запал дівчат і характер, який вони демонстрували у кожному матчі. Самовіддача була на дуже високому рівні і результат я вважаю хорошим - Україна в топ-10 найкращих команд Європи з водного поло до дев’ятнадцяти років. Від імені керівництва ФВПУ, велика подяка дівчатам та тренерському штабу, що завдання, поставлені перед чемпіонатом, виконані.
 
 ⁃ Як гадаєте, чи багато гравців із збірної України U-19 можуть незабаром бути у національній жіночій команді? 

 ⁃ На сьогодні я бачу дуже великий потенціал в усіх дівчат, і те, що вони незабаром будуть у головній жіночій команді, – питання часу. Якщо аналізувати наш склад, то в нас дуже багато юних ватерполісток, по віку вони на два-три роки молодші від суперниць на турнірі. Я бачив, як дівчата хвилювались перед кожним поєдинком в Ізраїлі. Зараз нам важко грати та конкурувати з лідерами чемпіонату:  Італією чи Нідерландами, але, натомість, збірна гідно зіграла решту поєдинків проти Великої Британії, Португалії, Швейцарії та Сербії.  
Особисто мене тішить, що команда демонструвала характер і бійцівські якості в усіх матчах. У всіх дівчат горіли очі, був ось цей запал до перемоги, бажання гідно представити нашу країну на міжнародній арені.  За цю атмосферу і настрій у матчах  хотів би окремо подякувати тренерському штабу – Олександрі Мироненко та Євгену Скибі.  Була помітна синергія тренерів і команди. Перед тренерами були непрості завдання –  підтримувати психологічний стан дівчат, адже в Україні триває повномасштабна війна, а зовсім юні дівчатка перебувають без батьків по кілька місяців. Спортсменки постійно телефонували додому, аби почути голос батьків із питанням, чи у них все добре і чи вони живі та здорові? Звісно, цей фактор неабияк психологічно впливав на підготовку команди і тренери дуже багато морально підтримували дівчат та спілкувались. Дякую їм за виконану роботу і дякую дівчатам, що гідно представили Україну на міжнародній арені. 
Зараз нам усім хочеться перемоги і завершення війни. Спортивний же фронт – за нами. Ми будемо докладати максимум зусиль, аби Україну прославляти перемогами у водному поло на міжнародній арені. Сьогодні ми у топ-10 команд чемпіонату Європи, дякую команді за результат, вболівальникам за підтримку в Ізраїлі і тренерам за роботу. Я впевнений, наші великі перемоги у водному поло ще попереду.

ІА "Вголос": НОВИНИ