ЛЬВІВ, 6 ЛЮТОГО, PRESSTIME.COM.UA. — Сьогодні мешканці прикордонних регіонів Львівщини знову перекрили рух на МП «Рава-Руська».

Про це повідомила прес-служба Львівської «ПОРИ».

Пікетувальники створили страйковий комітет і сформулювали вимоги до Президента України, Прем’єр міністра, Міністра Закордонних справ та Губернатора Львівщини, в яких зазначено, що на попередні вимоги людей були дані обіцянки до 1 лютого вирішити питання спрощення перетину кордону для мешканців прикордонних територій. Але попри різні нові обіцянки питання на сьогодні залишається не вирішеним.

Тому громади Жовківського, Мостиського, Яворівського районів створили страйковий комітет та готові до широкомасштабних акцій протесту, що можуть передбачати перекриття всіх митних переходів з РП на Львівщині вже з понеділка 11 лютого.

До пікетувальників виїхали керівники відповідних районних організацій ГП «ПОРА» (Пелиньо Богдан, Темчишин Андрій, Лабуда Роман) на чолі із заступником голови політради Львівської обласної організації партії, депутатом ЛОР Кук Богданом.

Вдалося переконати людей не проводити наразі довготривалих акцій з перекриттям руху на міжнародних трасах. Вимоги від імені страйкового комітету були передані Кук Богдану, який пообіцяв оприлюднити їх через ЗМІ та передати Голові ЛОДА Петру Олійнику.

Серед основних вимог мешканців прикордонних територій:
- оприлюднення конкретного плану вирішення проблеми перетину кордону;
- про термінове підписання угоди про малий прикордонний рух
- про передбачення можливості безвізового перетину україно-польського кордону за спеціальним посвідченням мешканця прикордонної території.

Як повідомляло агентство, 15 січня понад півтисячі мешканців прикордоння спільно з «Порою» пікетували польське консульство у Львові з вимогою спростити процедуру видачі шенгенських віз. Мешканці прикордоння також заблокували ПП «Краківець» і мали намір заблокувати ПП «Шегині».

Між країнами, які увійшли до Шенгену і України була домовленість про запровадження так званого «малого прикордонного руху», який передбачає, що заробітчани, які живуть у 50-ти кілометровій зоні від кордону, перетинали б межі без шенгенської візи. Така угода вже діє в Угорщині — її підписали ще торік.

У 2007 році до Шенгенської зони приєдналися Польща, Угорщина, Словаччина, Латвія, Литва, Естонія, Словенія, Чехія і Мальта.

З 21 грудня 2007 року припинився сухопутний і морський контроль на межах цих країн і країн ЄС. З кінця березня 2008 року буде скасований повітряний контроль. До приєднання нових членів учасниками міжнародного договору, що ліквідовує контроль на внутрішніх і зовнішніх межах країн Євросоюзу, а також що дає можливість громадянам вільно перетинати межі, були 13 країн. Це Австрія, Бельгія, Німеччина, Греція, Данія, Іспанія, Італія, Люксембург, Нідерланди, Португалія, Швеція, Фінляндія і Франція. Також до групи країн Шенгенської угоди входять 2 держави, що не є членами ЄС: Ісландія і Норвегія.

ІА "Вголос": НОВИНИ