Підприємці із Західної України мали змогу безпосередньо звернутися до представників влади зі своїми пропозиціями щодо зміни проекту.

Представники бізнесу зокрема пропонували: встановити відповідальність держави за несвоєчасне повернення ПДВ; чітке текстове оформлення податкового кодексу, щоб його однаково розуміли, як податкова, так і підприємці; змінити у проекті індивідуальні податкові консультації окремих підприємств, на загальні консультації для усіх платників податків і розміщати їх на веб-сайті податкової; зменшити витрати на адміністрування податків, підготовку документації тощо; відмінити необхідність встановлення касових апаратів на ринках, оскільки, за словами підприємців, там специфічний вид торгівлі, який відрізняється від стаціонарних точок продажу; встановити прогресивну шкалу оподаткування – чим більше заробляєш, тим більше платиш податку; знизити податкову ставку на такі товари, як продукти харчування, книги та ліки.

Водночас голова Львівської облради Мирослав Сеник відзначив, що в Україні потрібно більше податків збирати із багатих людей, зокрема, передбачивши у кодексі податок на нерухомість. Крім того, за словами Сеника, потрібно збільшити пенсійний вік, але одночасно, скоротивши розрив між максимальною і мінімальною пенсіями, який сьогодні в України складає від 750 грн. до 100 тис. грн..

Народний депутат, підприємець Петро Писарчук відзначив перед учасниками обговорення необхідність змінити ставлення до платника податків – не потрібно постійно в ньому вбачати злочинця, що прагне ухилитися від податків.

«Бюджет тримається не на тих, хто перевіряє, а на тих хто платить. У кодексі не потрібно підсилювати репресивну складову, а варто довіряти підприємцям, платникам податків», - зауважив Петро Писарчук.

Своєю чергою заступник міністра фінансів України Тетяна Ефіменко поінформувала, що усі пропозиції «фахово узагальняться», а пізніше Мінфін передасть на обговорення до Верховної Ради України.

«Ми будемо знаходити по усіх спірних питаннях консенсус. Враховуватимемо усі пропозиції і великого бізнесу, і малого, і середнього», - відзначила Тетяна Ефіменко.

ІА "Вголос": НОВИНИ