Про це повідомляє Корреспондент

За його словами, це стосується не тільки Савченко, але і всіх затриманих, які оголошують голодування.

«Існує чіткий регламент поводження з тими затриманими, які не вживають їжі. Вони мають доступ до лікарів, постійний медичний огляд і фактично забезпечені всім необхідним, щоб вони, будучи фактично в стані голодування, підтримували свою життєздатність. Тому я думаю, що в цій ситуації , якщо мова йде про СІЗО СБУ, там фахівці медичну допомогу нададуть. Якщо ж мова про пенітенціарну систему, ми так само маємо відповідні регламенти і працюємо з цивільними лікарями», - підкреслив він.

Міністр також додав, що вважає некоректним порівнювати умови в українських слідчих ізоляторах і російських:

«Я б цього не робив, тому що в Росії немає ні суду, ні судової системи. Там визначають винного, і ця особа відбуває десятки років покарання, як це відбувається з нашими політв'язнями».

Як повідомлялося раніше, Савченко оголосила голодування і з суботи, 24 березня, нічого не їсть.

Вчора Савченко арештували на 59 діб без права застави.

Шевченківський районний суд Києва отримав клопотання про обрання запобіжного заходу народному депутату Надії Савченко у вигляді арешту.

Її підозрюють за ч.1 ст.109, ч.1 ст.14, ч.2 ст.28 , ч.1 ст.109, ч.1.ст.14, ч.2 ст.28, ст.112, ч.1 ст.14, ч.3 ст.258, ч.1 ст.258-3 та ч.2 ст.28, ч.1 ст.263 Кримінального кодексу України.

Нагадаємо, український Парламент погодився зняти депутатську недоторканність із позафракційного нардепа Надії Савченко. Перед цим Регламентний комітет ВРУ дозволив її арештувати.

Згодом у слідчі СБУ затримали нардепа Надію Савченко у приміщені Верховної Ради України.

Як відомо, 12 березня 2018 року Савченко викликали на допит до СБУ у справі керівника Центру звільнення полонених «Офіцерський корпус» Володимира Рубана, якого 8 березня затримали на КПВВ з арсеналом зброї. Савченко заявила, що перебуває в Європі до 16 березня.

Генпрокурор Юрій Луценко заявив, що буде змушений внести подання на зняття депутатської недоторканності з Савченко, якщо вона не прийде на допит 15 березня, тож у ніч на 15 березня Савченко повернулася до України і таки з'явилася до СБУ.

Перед допитом в СБУ Савченко звинуватила владу у злочинах проти Майдану, розв'язанні війни на Донбасі, здачі Криму.

Також глава ГПУ заявив у Верховній Раді, що Надія Савченко планувала «терористичний акт у стінах парламенту: знищити бойовими гранатами дві ложі, мінометами обрушити купол Верховної Ради і автоматами добивати тих, хто виживе».

За словами Луценка, вона нібито вербувала людей для цього й давала відповідні вказівки.

Верховна Рада виключила Надію Савченко з комітету національної безпеки і оборони. Згодом Луценко вніс до ВР подання на зняття депутатської недоторканності з Савченко.

Після допиту Савченко закликала українців до військового перевороту, прийшла у Раду, звідки її нардепи вивели нібито через загрозу з її боку.

 

ІА "Вголос": НОВИНИ