ЛЬВІВ, 4 БЕРЕЗНЯ, PRESSTIME.COM.UA. — Сьогодні міністр закордонних справ України Володимир Огризко прибуває до Варшави з метою парафування «Угоди між Кабінетом міністрів України і урядом Республіки Польща про принципи малого прикордонного руху».

Про це повідомив Іван Козловський з Варшави, спеціально для Presstime.

Робота над угодою розпочалася у 2007 році. Її зміст узгоджено в ході трьох раундів переговорів: 29 - 30 січня 2008 року (у Варшаві), 14 - 15 лютого (у Києві) i 28 лютого (у Варшаві).

Спираючись на принципи, визначені Європейським парламентом і Радою ЄС (Розпорядження (ЄС) № 1931/2006 від 20 грудня 2006 р. щодо встановлення положень у сфері малого прикордонного руху на зовнішніх сухопутних кордонах країн-членів та внесення змін до Шенгенської конвенції), в угоді визначено глибину прикордонної зони, в якій за базову адміністративно-територіальну одиницю прийнято з польського боку - воєводство, а з українського боку - область. Мешканці 50 км прикордонної зони зможуть користуватися пільгами у прикордонному русі між Україною та РП. З українського боку угода передбачає пільги для 1545 населених пунктів Волинської, Львівської та Закарпатської областей (близько 1,5 мільйона мешканців), а з польського - для 1822 населених пунктів Люблінського та Підкарпатського воєводств (800 000 мешканців).

Угода також детально регламентує принципи видачі дозволів, які даватимуть право нашим співгромадянам в’їжджати на територію РП в рамках малого прикордонного руху.

Нагадаємо, що найдовше сторони узгоджували питання покриття коштів надання екстреної медичної допомоги українським громадянам на території Польщі і польським громадянам на території України, на яких поширюється дія УМПР. В кінцевому підсумку було прийнято компромісну формулу: мешканці прикордонної зони, що перетинатимуть кордон в рамках малого прикордонного руху будуть зобов’язані придбати страховий поліс на весь термін перебування, але не менше ніж на 14 днів. Мінімальний розмір страхової гарантійної суми, на основі якої обраховуватиметься, вартість страхового поліса, становить 20 000 євро.

Після парафування міністрами закордонних справ, УМПР передадуть на затвердження в Єврокомісію. «Добро» Брюсселя відкриє шлях до підписання Угоди, після чого її мають ратифікувати парламенти наших країн.

За інформацією прес-секретаря МЗС Польщі, польська сторона «вже веде інтенсивну підготовку служб (консульства, прикордонна служба, поліція), які реалізовуватимуть УМПР. Розпочато роботи над телеінформаційною системою для потреб малого прикордонного руху».

ІА "Вголос": НОВИНИ