«У міністерстві нам не пояснили, чому хочуть закрити школу. Нам сказали, що з метою оптимізації, хоча така школа є єдиною у західному регіоні. Кабінет Міністрів виніс постанову і на підставі цієї постанови школу закрили. Зараз школа соціальної реабілітації перебуває у стадії ліквідації. Триває завершальний період. Ще ліквідаційна комісія працює, і ми маємо вкластися до 15 грудня. З 6 листопада усі працівники звільнені після попереджувального двомісячного терміну», – розповіла «Погляду» Любов Лютак, тепер вже колишній директор школи.

У школі могли навчатися ті, кого сюди скерували через суд, або шибеники, з якими не давали собі раду батьки. «Кількість дітей була нестабільною. Одних скерували за рішенням суду, тобто тих, хто скоїв правопорушення і був засуджений, а інша категорія – це діти з девіантною поведінкою, у яких простежувалися відхилення від норм поведінки, вони бродяжничали, не відвідували школу, скоювали крадіжки, але їх на цьому не спіймали і через суд вони не проходили. Такі діти поступали до школи на підставі заяв батьків, коли тато з мамою просто не могли собі дати раду. Діти приходили протягом усього року. Найбільше у школі було 38 дітей, а після прийняття постанови про ліквідацію – 25», – продовжує Любов Ярославівна.

У школі працювало 62 людей, з них 17 – пенсійного віку. Ті, хто ще не на пенсії, нині пішов до Центру зайнятості, окремі, кому пощастило, влаштувалися соціальними працівниками у сільських радах.

Натомість, складних дітей тепер будуть відправляти в інші школи до Кіровограда, Миколаєва, в Одеську область, Запорізьку, Єнакієво в Донецькій області, Харків.

Джерело: Новий погляд

ІА "Вголос": НОВИНИ