ЛЬВІВ, 15 СЕРПНЯ, PRESSTIME.COM.UA. – Міська влада Львова судиться з керівництвом Державного природознавчого музею НАН України за незручності готелю «Леополіс».
Про це у коментарі Presstime повідомив заступник директора музею Микола Плаксій.
«Конфлікт тягнеться більше року. Поряд з музеєм відкрили готель «Леополіс». Садовий добивається, щоб ми відкрили дорогу, щоб був доїзд до готелю. У музеї триває ремонт. Дорога для нас є будівельним майданчиком. Ми маємо всі відповідні документи. У нас стоїть кран на дорозі, ми подаємо з вулиці всі будматеріали, тому має бути огороджена територія 6 метрів. Ми відступили більше двох метрів тротуару, тобто є куди ходити. Дійшло до того, що Галицька райадміністрація подала на нас в суд. Справа слухається у суді з травня. У вересні має бути наступне засідання», -- розповів Плаксій.
Зі слів керівника музею, будинок у якому відкрили готель «Леополіс» свого часу купив родич Віктора Пинзеника, заступник голови ДПА у Львівській області Володимир Бербека, його дружина була директором готелю. «Зараз нібито Садовий має свою частку у готелі, бо дуже зацікавлений у відкритті дороги», - припускає Плаксій.
«Коли закінчиться ремонт музею, залежить від фінансування. Якщо буде відповідне фінансування роботи закінчаться протягом наступного року», - додав музейник.
Ремонт приміщення музею розпочали ще у 1984 році. Цього року на роботи виділили 1 млн. грн. Вартість подальших робіт становить ще 1 млн. грн.
Державний природознавчий музей був відкритий для відвідувачів з 1870 р. Його головне приміщення було збудовано на межі ХVIII-ХІХ ст. і є пам'яткою архітектури. Музей занесено до європейських і світових каталогів музеїв. Він брав участь у перших Всесвітніх виставках у Відні (1873 р.) і Парижі (1878 р.), де отримував дипломи і медалі. У 1940 р. музей увійшов до складу Академії наук України.
Його наукові фонди та музейна експозиція внесені до державного реєстру наукових об'єктів, що становлять національне надбання. Фонди музею сформовані на базі унікальних колекцій Природничих музеїв ім. Дідушицьких і Наукового товариства ім. Т.Г.Шевченка із зборів багатьох поколінь природодослідників середини ХІХ - початку ХХ ст. та значно доповнені за час його перебування в Національній академії наук України.
Наукові фонди музею (природничі колекції) загалом становлять понад 400 тис. одиниць зберігання, мають виняткове значення для науки і входять до державної частини Музейного фонду України. Фонди музею містять більше 250 голотипів, за якими вперше у світовій науці описані нові види викопних та сучасних рослин і тварин.
До початку реконструкції музею експозиція щорічно приймала до 100 тис. відвідувачів. В даний час експозиція демонтована і зберігається у законсервованому вигляді.
ІА "Вголос": НОВИНИ