ЛЬВІВ, 21 ЛИСТОПАДА, PRESSTIME.COM.UA. — Львівська міська влада свідомо чи несвідомо, але зриває виконання державної програми забезпечення житлом молодих сімей.
Про це в коментарі Presstime заявив голова фракції БЮТ у Львівській міській раді Юрій Гудима.
На думку Юрія Гудими, у Львові ситуація наскрізь парадоксальна: у міському бюджеті закладено 3,5 млн. грн., також є черга до 3000 молодих сімей – однак програма стоїть, і якщо терміново ці гроші не освоїти до кінця року, ці гроші безслідно «згорять» - і на наступний рік Львів не отримає жодної дотації на молодіжне житлове кредитування з центрального бюджету.
Як пояснює Юрій Гудима, на початку цього року ніщо не віщувало проблем: «Навіть навпаки – у порівнянні з попередніми роками, ми, депутати міської ради, виділили під Держпрограму рекордну суму – близько 3,5 млн. грн. Це другий показник в Україні. Але, як це не дивно, при таких приємних показниках «Програма забезпечення житлом молодих сімей і одиноких молодих громадян м. Львова на 2007-1012 роки» паралізована. І ми боїмося, що при наявності хороших коштів їх не буде освоєно».
Головна і єдина причина, на думку депутата, – це зволікання міської ради, яка уже майже рік не може погодити цю Програму, хоча аналогічна програма діє на обласному рівні. Власне, під виконання міської Програми планується виділення двох земельних ділянок під будівництво двох будинків у межах Державної програми (на Рясне-2 і на Левандівці).
«Залишається лише, щоб міська рада проголосувала за ці ділянки – і щоб закладені гроші були освоєні. В інакшому разі вони безповоротно пропадуть. Тому мене просто-таки дивує безпорадність виконавчих органів Ратуші, адже є реальні гроші в бюджеті, є підготовлені ділянки, є молоді сім’ї, є будівельні організації, які готові зводити будинок у межах Держпрограми – однак ми ніяк не можемо це питання пустити в хід. Адже йдеться про Державну програму, яка покликана полегшувати життя молодим сім’ям. Я сподіваюся, що мерія це розуміє і на найближчому засіданні сесії це питання буде вирішено», зазначив керівник фракції БЮТ.
Юрій Гудима також наголосив на тому, що вперше можна буде започаткувати цю справу з вигодою для самого міста. Адже існує законодавчо закріплена норма, яка стимулює місцеву владу займатися молодіжним кредитуванням і будівництвом: чим більше грошей закладається в міський бюджет на це питання, тим із більшою пропорцією приходять гроші з центрального бюджету. Відповідно, якщо 3,5 млн. грн. будуть освоєні, то з Києва місто отримає таку саму суму додатково. Якщо ж гроші не будуть освоєні, то в підсумку місто через зволікання влади втратить 7 млн. грн.
ІА "Вголос": НОВИНИ