ЛЬВІВ, 20 ЖОВТНЯ, PRESSTIME.COM.UA. — Генеральний план розвитку Львова до 2025 року готовий для громадського обговорення.
Презентація відкоригованого генплану відбулася сьогодні в приміщені інституту «Містопроект».
«Не можна сказати, що генеральний план завершений, оскільки план вважається завершеним після того, як його подадуть на розгляд міської ради. Зараз план підготовлений до громадського обговорення. Цей документ ще може зазнавати змін», — повідомив начальник архітектурно-планувальної майстерні № 2 ДІ «Містопроект» Віталій Дубина.
Від завтрашнього дня громада Львова може відвідати виставку, представлену у приміщені інституту «Містопроект», де матиме змогу ознайомитися з генпланом та внести свої пропозиції. Виставка триватиме протягом місяця, до 20 листопада. Після чого, в кінці листопада, відбудуться громадські слухання по темі генерального плану.
У генплані місто розглядається, як містобудівна система «Великий Львів». Система виділяє територію навколо Львова в межах 3-5 кілометрової зони впливу кільцевої дороги. Система включає такі населенні пункти як: м. Винники, м. Дубляни, смт. Брюховичі, Рудно, сс. Малехів, Муроване, Сороки Львівські, Кам’янопіль, Лисиничі, Підбірці, Волиця, Бережани, Пасіки Зубрицькі, Зубра, Солонка, Сокільники, Скнилів, Лапаївка, Холодновідка, Зимна вода, Рясна Руська, Бірки, Збиранка, Малі Грибовичі, Великі Грибовичі. Загалом 26 населених пунктів, на території 33 тис. га з 816 тис. населення, з яких 83 тис. за межами Львова.
За словами Віталія Дубини, не обов’язково включати до меж міста усі навколишні території. З деякими можна налагодити відповідну співпрацю.
«У генплані пропонується розвиток: ринкової інфраструктури, зокрема логістики. Для цього хороші умови є у Бірках, Зимній воді, Сороках Львівських. Туризму, зокрема саме розвиток системи обслуговування, науки та освіти, виробництва, але у плані не передбачається розміщення підприємств 1, 2 та 3 класу за санітарною класифікацією. Вони є небажані для Львова через несприятливі кліматичні умови», — зазначив Віталій Дубина.
Після громадського слухання, що відбудеться у третій декаді листопада, генплан Львова пройде державну експертизу, що триває до 75 днів.
«При хороших розкладах, на погодження міської ради генплан можна подати в кінці першого, на початку другого кварталу 2009 року», — додав Віталій Дубина.
ІА "Вголос": НОВИНИ