На борту збитого російськими терористами Малайзійського Боїнга 777 були вчені зі світовим ім'ям, які могли допомогти світу побороти пандемію коронавірусу.
Хто вони та який внесок могли зробити у боротьбі з інфекцією - розповів «Оглядач».
Серед них – відомий професор Йопе Ланге, представник ВООЗ Гленн Томас, активісти Люсі ван Менс, Мартін де Шуттер та інші.
У мережі зараз активно згадують цих людей, враховуючи світову пандемію. Нещодавня публікація української письменниці Оксани Забужко на цю тему назбирала сотні коментарів користувачів. Багато хто дивується, яких науковців утратив світ через агресію 2014 року.
Вірусолог зі світовим ім'ям
Директор Інституту вірусології людини у Балтиморі Роберт Галло зазначив, що Нідерланди є однією з найсильніших країн у світі в питанні вивчення вірусів. Завдяки їхнім розробкам на міжнародному рівні просувалася ідея про ефективність профілактики ВІЛ стосовно лікування.
«Якщо говорити саме про доктора Ланге, одного з лідерів у нашій галузі, про людину, яка побудувала власну наукову школу, то його основний внесок пов'язаний із терапією, з поведінковими аспектами, з епідеміологією. Він шукав шляхи й можливості застосовувати новітні ліки, добирати правильні комбінації препаратів, домагався, щоб люди змогли отримати доступ до медикаментів. Я б назвав його дослідником-терапевтом, і одним із найцінніших», – заявив Галло в інтерв'ю Радіо Свобода ще у 2014 році.
До слова, нідерландські вчені одні з перших, ще у середині березня 2020 року, виявили антитіло, яке блокує коронавірус. Група фахівців визначила, що проти COVID-19 працює ідентичне антитіло, яке у 2002-2003 рр. нейтралізувало вірус атипової пневмонії.
За словами місцевих лікарів, це призведе до створення не вакцини, а швидше до ліків від хвороби. Але на дослідження ще потрібні місяці, щоби правильно розробити препарат.
Представники ВООЗ та відомі антиСНІД–активісти
На борту літака були всього 6 учасників конференції, які мають відношення до міжнародної вірусології. У ЗМІ можна зустріти такі імена як Гленн Томас, на момент смерті працював у Всесвітній організації охорони здоров'я.Також відомо про трьох нідерландських активістів – Люсі ван Менс, Мартін де Шуттер і Пім де Кюієр, які спеціалізувалися на темі боротьби зі СНІДом. Багато хто вважає цю трагедію сильним ударом по нідерландській медицині.
Ці люди не були настільки відомими вченими, як Ланге, але також зробили свій внесок у світову охорону здоров'я. Наприклад, Пім де Кюієр був представником організації STOP AIDS NOW!, яка протидіяла поширенню СНІДу в країнах, що розвиваються.
Сказати, що після смерті Ланге і його колег у небі над Донбасом світова вірусологія зупинилася, не можна. Але знання і досвід роботи з найскладнішими патогенами цих людей могли б допомогти людству в боротьбі з коронавірусом. З огляду на зв'язки й статус Ланге на світовій арені, він би, цілком імовірно, став однією з центральних фігур у команді європейських вірусологів.
ІА "Вголос": НОВИНИ